Noviny Poprad č. 33 - 34 zo dňa 4. 9. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 16. 9. 2019 | meniny má Ľudmila

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V čísle 35. novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 11. septembra 2019, si môžete prečítať:

* Ako sa zvyšujú úhrady za sociálne služby mesta Poprad?

* Čoho sa týkalo verejné stretnutie v Matejovciach?

* Ako mesto podporí popradské prvorodičky?

* Kde v meste sa rozšíria defibrilátory?

* Čo označujú modré parkovacie čiary?

* Aký bol záver leta?

* Aké prijatia sa uskutočnili v obradnej sieni mesta Poprad?

* O čom diskutovali poslanci volebného obvodu č. 2 - sídliská Juh a Kvetnica?

* Čo dodnes prinášajú obrazy veľčianskeho umelca Michala Trembáča?

* Akým novým prístrojom a novou ambulanciou sa môže pochváliť popradská nemocnica?

* Prečo bol na námestí minulú sobotu jeleň?

* O čom píše herečka Zuzana Cigánová?

* Kedy a s akým programom budú Matejovské Scholtzove dni?

* Ako ukončili sezónu cyklotrialisti v Poprade?

* Ako sa darí popradským futbalistom, volejbalistom a ďalším športovcom?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Ako prvé infocentrum na Slovensku zaviedli chatbot

Mestská informačná kancelária (MIK) Poprad prišla v minulých dňoch s niekoľkými novinkami. Ako prvé infocentrum na Slovensku zaviedla na svojej webstránke tzv. chatbot, vytvorila novú bezplatnú skladanú mapu turistických atrakcií mesta, aktualizovala bedeker – sprievodcu mestom a ďalšie.
„Chatovacieho robota tzv. chatbota sme nazvali Ičko a dostal aj vizuálnu podobu ako maskot. Ide o zvýšenie komfortu pre internetových používateľov, aby sa lepšie zorientovali na našej webstránke. Ičko ich kladením otázok naviguje tak, aby našli hľadané informácie, ktoré im budú najviac nápomocné. Zároveň takto môžeme získať informácie, čo ľudia najviac chcú, na čo sa najviac pýtajú a podľa potreby im odpovedať na otázku položenú prostredníctvom chatbota formou e-mailu,“ informovala riaditeľka MIK Lucia Pitoňáková (na foto). Na webovej stránke www.VisitPoprad.sk pridali tiež fotografie tímu MIK s menami, aby návštevníci získali bezprostrednejší kontakt a osobnejší pocit z poskytovaných informačných služieb. Medzi online novinky pribudla aj virtuálna prehliadka kancelárie, MIK zintenzívnila i svoju marketingovú činnosť a vytvára rôzne videopozvánky a sponzorované príspevky, vydáva svoj newsletter, prehľad podujatí v týždenných blokoch na facebooku a ďalšie. Ukazuje sa už prvé ovocie, keď na základe štatistík získaných z googlu, navštívilo stránky rôznym spôsobom súvisiace s MIK približne 21 tisíc používateľov. Vo vstupných priestoroch MIK navyše pribudla stieracia mapa, na ktorej môžu turisti znázorniť, z akých končín sveta prišli.
K aktuálnym novinkám sa radí tiež bezplatná skladačka - Mapa turistických atrakcií mesta Poprad vydaná vo formáte A2. „Takýto formát sme zvolili preto, aby bolo zachytené nielen centrum mesta, ale aj mestské časti, lebo mnohým návštevníkom nie je známa skutočnosť, že Poprad sa skladá z viacerých mestských častí. Mapa je koncipovaná tak, že orientačne sú na nej umiestnené rôzne body záujmu, atrakcie a na druhej strane je ich popis v slovenskom a anglickom jazyku vrátane fotografií,“ ozrejmila L. Pitoňáková.
MIK v tomto čase vydala takisto aktualizovaný bedeker mesta. Predchádzajúci bedeker vyšiel pred dvoma rokmi v náklade 20 tisíc kusov a už sa spotreboval. Nový obsahovo zaktualizovali a vydali v rovnakom náklade. Bol distribuovaný tak, aby sa dostal k čo najväčšiemu počtu návštevníkov nielen v rámci mesta, ale aj regiónu, poskytli ho i cestovným kanceláriám a agentúram CR a rôznym kultúrnym ustanovizniam i na ďalšie vybrané miesta.