Noviny Poprad č. 39 zo dňa 9. 10. 2019, ročník XXX

Dnes je nedeľa, 20. 10. 2019 | meniny má Vendelín

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 16. októbra 2019, si môžete prečítať:

* Aké nové dopravné prostriedky dostali mestskí policajti?

* Kto sa stal víťazom tohtoročného festivalu horských filmov v Poprade?

* Aký nový projekt pripravuje Spojená škola na Letnej ul.?

* Aj v Poprade sa občania zamýšľajú nad zhoršovaním klímy

* Ako sa Popradčanka dostala k ilustrovaniu rómskeho šlabikára?

* Ako nás reprezentovali herci Divadla Commedia v Kanade?

* Ako Popradčania spomínali na básnika Pavla Hudáka?

* Komu sa najviac darilo v súťaži Železný hasič?

* Hokejový víkend Popradu za štyri body a ďalšie.

Súťažte o knihu Martin s krásnymi modrými očami!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Tenisový pohár primátora mesta Poprad

Uplynulý víkend sa na Mestských tenisových kurtoch v Poprade uskutočnil už 7. ročník tenisového turnaja O pohár primátora mesta Poprad.
Pre milovníkov tohto športu turnaj zorganizoval tenisový klub MŠK Poprad - Tatry. 44 účastníkov bolo rozdelených do 5 kategórií. Systém turnaja bol na začiatku skupinový, následne najlepší dvaja postupovali už do tenisového pavúka.
V dvojhre mužov do 50 rokov dominoval Martin Ďurčo, keď zvíťazil vo finále nad Jozefom Galajdom 6:1, 6:4. Tretie miesto obsadil Róbert Fábry. V dvojhre mužov nad 50 rokov bolo rovnaké finále ako pred rokom. Víťaz Igor Lupták vrátil minuloročnú prehru Michalovi Vasiľkovi po výsledku 6:3. Tretie miesto obsadil Stanislav Čistý. Dvojhru žien vyhrala najmladšia účastníčka turnaja Sofia Bajusová, Kristína Rusnáková skončila na 2. mieste a Ľubomíra Danková na 3. mieste. V najkvalitnejšej kategórii - mužskej štvorhre vyhrali jednoznačne M. Vasiľko a M. Ďurčo, keď vo finále porazili I. Luptáka a P. Trabalku. Súboj o 3. miesto lepšie zvládli R. Fábry a K. Petrik. Kategória mix štvorhra ponúkla najvyrovnanejšie zápasy. Dôkazom je finále, kde až v tiebreaku zvíťazili M. Bajus s dcérou Sofiou nad M. Ďurčom s Kristínou Rusnákovou. 3. miesto obsadila dvojica Berko - Jusková. „Tešil som sa na tento turnaj a veril som, že minimálne zopakujem výsledok z minulého roka. S Miškom Vasiľkom sme vo finále opäť statočne bojovali. Som rád, že sa tradícia turnaja uchytila, a že je to žiadaný turnaj pre rekreačných tenistov,“ povedal organizátor turnaja z MŠK Poprad – Tatry Igor Lupták. „Tenisový turnaj o pohár primátora mesta má už svoju tradíciu a ja som veľmi rád, že tenisový MŠK Poprad – Tatry je na pôde mesta aktívny, pretože vytvára dobré podmienky pre rozvoj tohto športu,“ uviedol 1. viceprimátor mesta Poprad Štefan Pčola.