Noviny Poprad č. 43 zo dňa 6. 11. 2019, ročník XXX

Dnes je utorok, 12. 11. 2019 | meniny má Svätopluk

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. novembra 2019, si môžete prečítať:

* Ako sa ujal bikesharing v Poprade?

* Čo sa deje v Aréne?

* Spadnutý strom poškodil náhrobky v Spišskej Sobote

* O čom rokovali elektrotechnici pod Tatrami?

* Ako bude komunikovať digitálne mesto s ľuďmi?

* Aké vitráže boli stratené a objavili sa?

* Aká bola Nežná revolúcia pod Tatrami?

* Čo interpelovali popradskí poslanci?

* Aký je program pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie?

* Kde môžete zavesiť kľúče a prečo?

* Prečo futbalistom posledný zápas jesene nevyšiel?

* Ktoré gymnastky kraľovali Popradu a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Zdravá výživa deťom priniesla cenu

Žiaci 3. A ZŠ s MŠ Jarná v Poprade získali hlavnú cenu v projekte zdravej výživy Viem, čo zjem. Do uplynulého tretieho ročníka sa zapojilo približne 110 škôl z celého Slovenska s viac ako 10 tisíc deťmi.
Projekt je súčasťou globálneho programu Nestlé pre zdravie detí, ktorého odborným partnerom je Úrad verejného zdravotníctva SR a realizuje sa s odporúčaním Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Aj tento rok boli jeho súčasťou prednášky o zdravom a vyváženom stravovaní, ale aj dve dobrovoľné aktivity – kreatívna a pohybová. Vďaka nim sa podarilo ZŠ s MŠ Jarná zopakovať minuloročné víťazstvo. Triedna učiteľka 3. A Viera Lojeková zrekapitulovala:
„My sme si vybrali ako tému pitný režim. Deti prišli s nápadom napr. vodného peračníka, ktorý by tankoval vodu, autobusu, ktorý by tankoval čisté ovocné šťavy, veľkých kontajnerov, z ktorých by tiekla len ovocná šťava... Okrem toho sme mali celý týždeň štiav z ovocia, zeleniny a tiež zdravého jedla. Každý deň sme si v škole pripravovali niečo zdravé. Tiež sme sa naučili pesničku o vode a v rámci projektu sme spracovali i veľký plagát, ktorý v súťaži získal najviac bodov. V druhom kole sme vtipne stvárnili gymnastickú zostavu. Každé dieťa predstavovalo nejaký gymnastický cvik. Napr. lastovičku, pričom bolo oblečené ako lastovička, chlapci, ktorí váľali „sudy“ držali v rukách veká od sudov, dievčinka, ktorá robila mostík, mala na sebe most z kartónu a pod.“ Malým súťažiacim z 3. A takéto pekné nápady vyniesli hlavnú výhru. Za peniaze dostanú športové pomôcky, najviac by sa im zišli trampolíny, basketbalové koše, bowlingová súprava a pod. Deti sa do súťaže zapojili rady a boli z aktivít nadšené.
Ľubica Novotná za hlavného organizátora projektu uviedla: „Už druhýkrát vyhrala trieda z tejto školy, ale skutočne deti s pani učiteľkami opäť prišli s úplne novým nápadom, venovali tomu čas a energiu. Tešíme sa z toho, že vidíme pozitívnu spätnú väzbu. Snažíme sa deti viesť k zdravej životospráve a hravou formou im ukázať, čo je zdravá výživa, prečo je také dôležité správne sa stravovať a pohybovať sa. Bojujeme tak proti fenoménu dnešnej doby – obezite.“