Noviny Poprad č. 43 zo dňa 6. 11. 2019, ročník XXX

Dnes je utorok, 12. 11. 2019 | meniny má Svätopluk

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. novembra 2019, si môžete prečítať:

* Ako sa ujal bikesharing v Poprade?

* Čo sa deje v Aréne?

* Spadnutý strom poškodil náhrobky v Spišskej Sobote

* O čom rokovali elektrotechnici pod Tatrami?

* Ako bude komunikovať digitálne mesto s ľuďmi?

* Aké vitráže boli stratené a objavili sa?

* Aká bola Nežná revolúcia pod Tatrami?

* Čo interpelovali popradskí poslanci?

* Aký je program pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie?

* Kde môžete zavesiť kľúče a prečo?

* Prečo futbalistom posledný zápas jesene nevyšiel?

* Ktoré gymnastky kraľovali Popradu a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Popradčania a návštevníci mesta sa môžu osviežiť vo Vodnom bare

Je známe, že voda v našom regióne je kvalitná a lahodná. V horúcich letných dňoch dobre padnú dúšky dobrej vody, ktorá má priaznivý účinok na ľudský organizmus a je najzdravšou alternatívou pitného režimu. Mesto Poprad v spolupráci s Podtatranskou vodárenskou prevádzkovou spoločnosťou prišlo s myšlienkou ponúkať bezplatne turistom, cyklistom, ostatným návštevníkom i domácim obyvateľom pitnú vodu z vodovodu na občerstvenie sa v páľavách.
Primátor Popradu Anton Danko ozrejmil: „Počas týchto horúčav sme zabezpečili pitný režim Popradčanom a návštevníkom mesta, ktorí sa budú pohybovať po námestí. Budú sa môcť bezplatne napiť našej kvalitnej podtatranskej vody.“
Od 1. júla až do konca augusta 2019 bude v centre pešej zóny pri OTP banke umiestnený stánok, v ktorom si budú môcť vybrať z čistej vody, s citrónom alebo s mätou. Generálny riaditeľ PVPS v Poprade Robert Tencer priblížil: „Vodný bar bude fungovať v júli a auguste za priaznivých klimatických podmienok v čase od 11. do 17. hod. Čerstvá voda z podtatranského regiónu, ktorá je privádzaná z našich zdrojov z Liptovskej Tepličky priamo až k spotrebiteľom do Popradu, je jedna z najlepších vôd na Slovensku. Netreba ju nejako upravovať, je z podzemných zdrojov, prírodná a keď sa dostane k našim spotrebiteľom je stará iba niekoľko hodín, kým voda v plastových fľašiach má aj niekoľko mesiacov.“ Zdôraznil, že pitná voda je produktom prírody, je najzdravším pitným variantom pre ľudské telo, výrazne detoxikuje ľudský organizmus a pomáha zlepšovať celkový zdravotný stav človeka. Generálny riaditeľ verí, že domáci aj zahraniční návštevníci mesta sa potešia vodnému stánku a doprajú si pohár najzdravšieho nápoja, akým je práve voda. Navyše bude vo Vodnom bare podávaná v jednorazových recyklovateľných pohároch, lebo aj takto chcú byť PVPS a samospráva mesta maximálne šetrní k prírode.
Ak sa pilotný projekt Vodný bar v Poprade osvedčí, bude pokračovať aj v ďalších obdobiach a stánky s kvalitnou pitnou vodou zavedú v budúcnosti aj v iných mestách. Poprad je v podtatranskom regióne prvým.