Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je piatok, 26. 4. 2024 | meniny má Jaroslava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Zarybňujú tatranské potoky

Tatranské bystriny oživí nová generácia pstruhov. Počas júna vypustia Štátne lesy TANAP-u do vodných tokov na území Tatranského a Pieninského národného parku šesťdesiattisíc kusov násad pstruha potočného.
Prvých približne päťtisíc kusov násad pstruha potočného vypustili pracovníci Strediska genofondu rýb vo Východnej už minulý týždeň do vrchných úsekov Tichého a Kôprovského potoka, ktoré sa nachádzajú v ochrannom obvode Podbanské. So zarybňovaním budú postupne pokračovať aj v ďalších desiatich ochranných obvodoch Štátnych lesov TANAP- u. Už tradične zhruba polročné rybky vysadia aj do vôd Bieleho Váhu, okrem pstruhov tam však pribudne aj okolo päťtisíc lipňov tymianových. „Zarybňovanie tatranských tokov má svoje opodstatnenie. Je nevyhnutné predovšetkým preto, aby sme udržali populácie pôvodných druhov rýb vyskytujúcich sa v tejto oblasti,“ vysvetľuje Peter Kriššák, vedúci Strediska genofondu rýb Štátnych lesov TANAP-u vo Východnej. Z tatranských bystrín, kde majú rybky ideálne životné podmienky, sa postupne dostanú aj do nižšie položených riek, či už je to Orava, Poprad alebo Dunajec. Okrem pstruhov potočných a lipňov tymianových v rybníkoch vo Východnej chovajú Štátne lesy TANAP- -u aj pstruhy dúhové či hlavátky.