Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je štvrtok, 13. 8. 2020 | meniny má Ľubomír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Fankluby sa stretnú opäť v Poprade

Po dvoch rokoch bude Fanklub HK Poprad opäť organizátorom hokejbalového turnaja fanklubov a jeho 14. ročníka na počesť zakladateľa tohto podujatia Ľuboša Gregora. Turnaj sa uskutoční od 5. do 7. júla na zimnom štadióne v Poprade a prihlásilo sa doň desať tímov.
Minulý týždeň vo štvrtok sa na pôde HK Poprad uskutočnilo vyžrebovanie skupín. Zúčastnili sa ho okrem organizátorov aj dvaja hráči HK Poprad – Štefan Fabian a Tomáš Vošvrda. Tí rozhodli o tom, že skupinu A bude okrem nasadených Nitry a Martina tvoriť aj Bardejov, Piešťany a Skalica. Do skupiny B žreb k nasadeným Košiciam a Popradu prisúdil Spišskú Novú Ves, Žilinu a Liptovský Mikuláš. „Bude to veľmi ťažká skupina, ale na takomto turnaji si nevyberiete. Ak chceme zvíťaziť, musíme poraziť každého. Pred dvoma rokmi sme na domácom turnaji suverénne vyhrali skupinu, jednoznačné to bolo aj vo štvrťfinále, ale v semifinále sme dostali gól na 1:1 devätnásť sekúnd pred koncom a prehrali sme na nájazdy. Skončili sme vtedy štvrtí, lebo sme prehrali aj posledný zápas s Martinom. Turnaj je nevyspytateľný a prehrať, či vyhrať sa dá s každým. Určite sa máme na čo tešiť,“ povedal člen organizačného tímu turnaja Marek Remža.