Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je nedeľa, 16. 6. 2024 | meniny má Blanka, Bianka

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Jedenástka roka je na svete

V sobotu 14. decembra sa vo Veľkej Lomnici konal už 15. ročník slávnostného vyhodnotenia ankety Jedenástka roka 2019 6. ligy Podtatranského futbalového zväzu.
V tomto roku to bola v jedenástke roka zmes skúsenosti a mladosti, niektorí sa do nej dostali vôbec po prvýkrát a iný si účasť zopakovali. Prekvapením a novinkou bolo ocenenie až dvoch hráčov v kategórii najlepší strelec uplynulého ročníka. „Vyhodnotili sme o čosi viac hráčov ako obvykle a tým bol tento ročník výnimočný. Kvalita hráčov na úrovni 6. ligy je vyrovnaná aj napriek tomu, že prichádzajú do súťaže hráči z vyšších líg. Jedenástka roka má plnú podporu a je v pláne aj na budúci rok,“ uviedol predseda PFZ Štefan Vaľko. Ten pri tejto príležitosti hodnotil celý rok vo zväze, ktorý spravuje tri regionálne súťaže. „Nevyskytli sa žiadne problémy a preto sme spokojní. Sme pripravení pomáhať ďalším klubom, ktoré prejavia záujem o účasť v ôsmej lige. Sme tu pre kluby a to je našim krédom. Futbal v obciach stojí na pár ľuďoch a robí sa na amatérskej báze. Ak je však vôľa, tak sa to dá,“ odkázal.
Jedenástka roka 2019 6. ligy PFZ:
1 – Dávid Bulava (TJ Tatran Liptovská Teplička – 10 hlasov), 2 – Peter Rušin (ŠK Zemedar Poprad-Stráže – 9 hlasov), 3 – Ján Jurčo (OŠK Spišský Štvrtok – 9 hlasov), 4 – Mário Čarnogurský (MŠK Slavoj Spišská Belá – 8 hlasov), 5 – Marián Macko (ŠK Štrba – 8 hlasov), 6 – Matej Jung (TJ Baník Hôrka – 10 hlasov), 7 – Pavol Hutník (TJ Spišský Štiavnik – 10 hlasov), 8 – Adrián Tropp (OFK Šuňava – 9 hlasov za pol sezóny), 9 – Marek Filo (OŠK Spišský Štvrtok – 10 hlasov), 10 – Juraj Beck (TJ Tatran Huncovce – 14 hlasov), 11 – Richard Jankura (TJ Tatran Huncovce – 10 hlasov), Najlepší strelci: Jakub Diabelko (OFK Vikartovce – 25 gólov) a Miloš Strcuľa (OŠK Spišský Štvrtok – 25 gólov).