Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je nedeľa, 16. 6. 2024 | meniny má Blanka, Bianka

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Stručne

NA minulotýždňovom zasadaní Mestského zastupiteľstva mesta Poprad si prítomní uctili minútou ticha obete výbuchu plynu v bytovom dome v Prešove, ako aj obete streľby v Ostrave. V súvislosti s tým poslanci jednohlasne schválili dotáciu pre mesto Prešov vo výške 25 tisíc eur na bežné výdavky v súvislosti s odstraňovaním následkov výbuchu plynu na Mukačevskej ulici a na nefinančnú pomoc osobám postihnutým vplyvom tejto udalosti.
POPRADSKÉ sídlisko Juh III by sa do štyroch rokov mohlo rozšíriť o obytný komplex za viac ako 10 miliónov eur. V rámci komplexu by malo vzniknúť 115 bytov, obchodné priestory aj 138 parkovacích miest. V prípade garážového domu sa počíta so 135 miestami na parkovanie. Investor by chcel s výstavbou začať v septembri 2020, komplex by mal byť hotový v marci 2023.
OKRESNÉ riaditeľstvo Policajného zboru v Poprade oznamuje občanom, že v súvislosti s novelou zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke sa od 1. decembra 2019 vypúšťa vykonávanie obhliadok vozidiel pri evidenčných úkonoch.
DO 16. januára budúceho roka si môžu záujemcovia pozrieť v Podtatranskom múzeu v Poprade výstavu s názvom 90 rokov slovenského hokeja. Súčasťou výstavy sú predmety dokumentujúce históriu a najväčšie úspechy slovenského hokeja ako napr. olympijské medaily, medaily z majstrovstiev sveta či trofeje z domácich i medzinárodných súťaží.
NÁUČNO-vyhliadková veža, ktorú začal budovať v júni na Štrbskom Plese súkromný investor, je už na 70 percent hotová. Skolaudovať ju plánujú na budúci rok v júni. Súčasťou vyhliadkovej veže bude aj jedno z múzeí, ktoré po celom svete plánuje zriadiť a otvoriť najväčšia svetová horolezecká legenda Reinhold Messner, zameriavať sa budú na históriu lokálneho horolezectva.
V najvyšších polohách Vysokých Tatier naďalej platí mierne lavínové nebezpečenstvo, teda druhý stupeň na päťdielnej stupnici. V nižších a stredných polohách horskí záchranári očakávajú malé lavínové nebezpečenstvo, teda prvý stupeň.
NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia. Práce súvisia s opravou a pravidelnou údržbou distribučnej sústavy.