Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 26. 9. 2020 | meniny má Edita

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Mayerová premenila premiéru na bronz

Z trojice nominovaných členov popradského PAGA GYM na WAKO Majstrovstvá sveta seniorov v kickboxe, ktoré sa konali celý minulý týždeň v Sarajeve, sa turnaja zúčastnili dvaja – Pavol Garaj a Barbora Mayerová. Samuel Hadzima pre pracovné povinnosti do Bosny a Hercegoviny nevycestoval.
Skúsený popradský borec Pavol Garaj (na foto vľavo) obsadil v nabitej konkurencii dvadsiatich bojovníkov delené 17. miesto v kategórii Low Kick do 75 kg. Hneď vo svojom prvom zápase podľahol Rusovi Islamovi Magomedovovi 0:3.
Barbora Mayerová (na foto vpravo) pri svojej premiére na seniorskom svetovom šampionáte dokráčala v konkurencii dvanástich pretekárok až do semifinále v kategórii Low Kick do 52 kg. Po víťazstvách 3:0 nad Francúzskou Monicou Torchio a Američankou Lillie Helton prehrala s neskoršou víťazkou Saidou Bukvič zo Srbska 0:3. Obsadila konečné tretie miesto a na krku jej visí bronzová medaila.
Slovensko prinieslo domov aj jedno zlato zásluhou Moniky Chochlíkovej z VŠC Dukla Trenčín v K1 do 52 kg. V medailovej bilancii v konkurencii takmer 400 pretekárov z 56 krajín sveta skončili Slováci práve so ziskom jednej zlatej a jednej bronzovej medaily na delenom 17. mieste.