Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je nedeľa, 20. 6. 2021 | meniny má Valéria

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Na Jarnej rastie nové ihrisko pre všetkých

V polovici októbra sa ťažké stroje pustili do úpravy terénu pre budúce multifunkčné ihrisko vo vnútrobloku na Jarnej ulici v Poprade.
Radnica odovzdala 11. októbra stavenisko za účelom revitalizácie vnútrobloku na Jarnej ulici. Súčasťou riešeného územia o výmere viac ako 4 000 metrov štvorcových je vybudovanie nového multifunkčného detského ihriska, seniorparku a tiež multifunkčnej športovej zóny pre basketbal, minifutbal či volejbal. Súčasťou bude aj cvičná tenisová stena. Celá lokalita bude doplnená verejným osvetlením a tiež kamerovým systémom. „Základná projektová dokumentácia bola vypracovaná ešte minulý rok, ale tento rok sme projekt dopĺňali práve o kamerový systém, verejné osvetlenie a odvodňovací rigol. Upravoval sa tiež rozpočet, nakoľko v minulom roku došlo ku deleniu, ktoré nezodpovedalo súčasným právnym predpisom. Vysúťažená cena bola 259 tisíc eur a s prácami sme začali predminulý týždeň. V minulom týždni bola odstránená existujúca asfaltová plocha,“ uviedla vedúca odboru výstavby MsÚ v Poprade Kristína Horáková a dodala: „Všetko bude záležať od počasia, nakoľko je už koniec októbra. Zazmluvnená lehota na výstavbu je však 60 dní od odovzdania staveniska. Práce môžu byť prerušené, ak nebude možné vplyvom počasia pokračovať.“
Podľa K. Horákovej sa vysúťažená cena týka len stavebných prác. „Hracie prvky budú súčasťou daru od občianskeho združenia, s ktorým sme už spolupracovali aj pri ihriskách na Podjavorinskej ulici či pri bloku Luxor. Budú v hodnote viac ako 77 tisíc,“ dodala.
Mesto Poprad sa snaží každoročne vytvárať detské ihriská, buď revitalizáciou, alebo budovaním nových. „Všetky ihriská sú dosť využívané. Ide nielen o požiadavky obyvateľov, ale aj o vedomosť mesta o tom, kde sú tieto prvky potrebné,“ uzavrela K. Horáková.
Ihrisko na Jarnej ulici bude využívané širokou verejnosťou a bude určené pre všetky vekové kategórie.