Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je piatok, 5. 6. 2020 | meniny má Laura

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Dominika z Popradu volá o pomoc

DALI STE NÁM VEDIEŤ

S neľahkým osudom musí bojovať 26-ročná Dominika Stančáková z Popradu, ktorá trpí nevyliečiteľnou chorobou. Liečba je finančne náročná, no mladá Popradčanka sa nevzdáva. Preto sa s prosbou o pomoc obrátila na širokú verejnosť.
Dominika sa rozhodla svoj príbeh zverejniť. „Všetko to začalo v roku 2016. Bolesti hlavy, ktoré neustupovali ani po tabletkách. Napokon sa zistilo, že trpím chorobou Neuromyelitis Optica (demyelinizačné ochorenie), pre ktorú som začala prichádzať o zrak. Na ľavé oko vidím minimálne a pravé oko je dosť poškodené. Postupom času mi ochrnula ľavá strana tela. Aj napriek snahe lekárov sa chorobu nepodarilo zastaviť. Žiaľ, na Slovensku to ani nie je možné,“ vyznala sa mladá bojovníčka, ktorá po dlhom pátraní našla kliniku v Brne, kde by mohla podstúpiť finančne veľmi náročnú liečbu (laserové terapie, vitamínové infúzie a pod.) a následne liečbu kmeňovými bunkami v Rakúsku. To by mohlo progresívne ochorenie spomaliť, alebo dokonca zastaviť. „Nedokážem sa už ani sama o seba postarať. Mamka musela odísť zo zamestnania, aby sa mohla o mňa starať 24 hodín denne. Ja sa však nevzdávam. Nikdy som nežiadala o finančnú pomoc, ale tentokrát sa s prosbou o pomoc obraciam na ľudí,“ dodala Dominika, ktorá svoj príbeh zverejnila na portáli ludialudom.sk, kde je otvorená zbierka.