Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 19. 2. 2020 | meniny má Vlasta

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Skateri bojovali o body na olympiádu

V Poprade sa cez víkend bojovalo o kvalifikačné body pre účasť na olympijských hrách, a to v úplne novom olympijskom športe. Popradský skatepark zažil krst ohňom počas finále Slovenského pohára a Majstrovstiev Slovenska v skateboardingu.
V Poprade sa zišla celá slovenská špička. Súťažilo sa v troch kategóriách – muži pod a nad 16 rokov a ženy. Súťažiť sa malo len v sobotu, ale počasie to zariadilo tak, že sa semifinálové a finálové jazdy uskutočnili o deň neskôr. „Popradský skatepark je pomerne nový a preto bolo našim cieľom zorganizovať tieto preteky práve tu. Každý mal možnosť zabojovať aj o body do kvalifikácie na olympijské hry. Každá krajina má takéto majstrovstvá, ale hodnotia sa aj kontinentálne šampionáty a majstrovstvá sveta. V budúcom roku by sa malo dojazdiť ešte približne desať veľkých medzinárodných súťaží a kvalifikácia by sa mala uzavrieť niekedy koncom mája,“ vysvetľoval predseda sekcie skateboardingu SRZ Juraj Tury.
Najväčším esom medzi ženami bola Dominika Králiková z Liptovského Hrádku, ktorá reprezentuje Slovensko po celom svete a súťaž v Poprade podľa očakávania ovládla. „V súčasnosti sú pre tento šport vytvorené dobré podmienky a preto aj dievčatá jazdia veľmi dobre. Je ťažké sa presadiť. Ešte sú pred nami podujatia, kde sa dajú pozbierať olympijské body a stále som v hre, tak uvidíme,“ skonštatovala. Medzi mužmi bol favoritom jeden z najlepších slovenských jazdcov súčasnosti – Košičan Richard Tury. Ani on nezaváhal a stal sa víťazom pretekov. „Tento skatepark je najlepší na Slovensku a často sem chodievam. Takéto preteky som si nemohol nechať ujsť aj preto, že sa body počítajú do olympijskej kvalifikácie,“ povedal. Obaja reprezentanti sa len nedávno vrátili zo svetového šampionátu v Brazílii. „Semifinále mi veľmi nevyšlo a skončil som na 17. mieste. Bola tam však svetová konkurencia a skateboarding sa posúva neustále vyššie. Navyše, v Brazílii je tento šport asi druhý najpopulárnejší po futbale,“ zdôraznil R. Tury.
Celkovým víťazom seriálu Slovenského pohára sa stal po víkende v Poprade Frederik Lupták.