Noviny Poprad č. 39 zo dňa 9. 10. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 19. 10. 2019 | meniny má Kristián

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 16. októbra 2019, si môžete prečítať:

* Aké nové dopravné prostriedky dostali mestskí policajti?

* Kto sa stal víťazom tohtoročného festivalu horských filmov v Poprade?

* Aký nový projekt pripravuje Spojená škola na Letnej ul.?

* Aj v Poprade sa občania zamýšľajú nad zhoršovaním klímy

* Ako sa Popradčanka dostala k ilustrovaniu rómskeho šlabikára?

* Ako nás reprezentovali herci Divadla Commedia v Kanade?

* Ako Popradčania spomínali na básnika Pavla Hudáka?

* Komu sa najviac darilo v súťaži Železný hasič?

* Hokejový víkend Popradu za štyri body a ďalšie.

Súťažte o knihu Martin s krásnymi modrými očami!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Skateri bojovali o body na olympiádu

V Poprade sa cez víkend bojovalo o kvalifikačné body pre účasť na olympijských hrách, a to v úplne novom olympijskom športe. Popradský skatepark zažil krst ohňom počas finále Slovenského pohára a Majstrovstiev Slovenska v skateboardingu.
V Poprade sa zišla celá slovenská špička. Súťažilo sa v troch kategóriách – muži pod a nad 16 rokov a ženy. Súťažiť sa malo len v sobotu, ale počasie to zariadilo tak, že sa semifinálové a finálové jazdy uskutočnili o deň neskôr. „Popradský skatepark je pomerne nový a preto bolo našim cieľom zorganizovať tieto preteky práve tu. Každý mal možnosť zabojovať aj o body do kvalifikácie na olympijské hry. Každá krajina má takéto majstrovstvá, ale hodnotia sa aj kontinentálne šampionáty a majstrovstvá sveta. V budúcom roku by sa malo dojazdiť ešte približne desať veľkých medzinárodných súťaží a kvalifikácia by sa mala uzavrieť niekedy koncom mája,“ vysvetľoval predseda sekcie skateboardingu SRZ Juraj Tury.
Najväčším esom medzi ženami bola Dominika Králiková z Liptovského Hrádku, ktorá reprezentuje Slovensko po celom svete a súťaž v Poprade podľa očakávania ovládla. „V súčasnosti sú pre tento šport vytvorené dobré podmienky a preto aj dievčatá jazdia veľmi dobre. Je ťažké sa presadiť. Ešte sú pred nami podujatia, kde sa dajú pozbierať olympijské body a stále som v hre, tak uvidíme,“ skonštatovala. Medzi mužmi bol favoritom jeden z najlepších slovenských jazdcov súčasnosti – Košičan Richard Tury. Ani on nezaváhal a stal sa víťazom pretekov. „Tento skatepark je najlepší na Slovensku a často sem chodievam. Takéto preteky som si nemohol nechať ujsť aj preto, že sa body počítajú do olympijskej kvalifikácie,“ povedal. Obaja reprezentanti sa len nedávno vrátili zo svetového šampionátu v Brazílii. „Semifinále mi veľmi nevyšlo a skončil som na 17. mieste. Bola tam však svetová konkurencia a skateboarding sa posúva neustále vyššie. Navyše, v Brazílii je tento šport asi druhý najpopulárnejší po futbale,“ zdôraznil R. Tury.
Celkovým víťazom seriálu Slovenského pohára sa stal po víkende v Poprade Frederik Lupták.