Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 19. 2. 2020 | meniny má Vlasta

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Získali prvé miesto v petangu

Minulý týždeň mali v popradskom Centre sociálnych služieb dôvod na oslavu. Trojčlenné družstvo CSS v zložení Jana Micheľová, Katarína Šulíková a Michal Vyrostko sa stalo víťazom IV ročníka Východniarskej senior petanque ligy 2019. Klienti CSS v Poprade sa na nej zúčastňujú niekoľko rokov a hoci už získali dobré umiestnenia, prvýkrát obsadili 1. miesto. Právom sa tešili z diplomu a pohárovej trofeje.
J. Micheľová (na foto vpravo s K. Šulíkovou) je obyvateľkou CSS len pár mesiacov, ale do petangu sa zapojila hneď od svojho príchodu: „Je to zaujímavá hra, ale na začiatku som nevedela ani, čo to je. Spočíva v tom, že treba hodiť guľu čo najbližšie k terču – menšej guličke, ktorej hovoríme kačička. Čím lepšie hodíme, tým získame viac bodov. Treba mať určitú silu, ale aj trochu šťastia. Myslím si, že je to aj o spolupráci, pri hre sa treba tiež navzájom rešpektovať.“ Družstvo z CSS Poprad súperilo o pohár medzi 9 družstvami z podobných sociálnych zariadení a vďaka turnajom na rôznych miestach spoznali i nových priateľov a nové mestá. Jana Šebestová, pracovníčka CSS, ktorá seniorov na súťažiach sprevádzala, povedala: „Družstvá sú od Stropkova až po Nálepkovo. Stretávali sme sa každý mesiac celé leto, lebo petang sa hrá v letnom období, teraz budú zimné prázdniny. Tento šport je vhodný pre seniorov, nie je veľmi náročný a baví ich.“ Jeden z 9 petangových turnajov bol v júni aj v Poprade a i vtedy ho vyhralo družstvo tunajšieho CSS. Nový ročník ligy sa začne opäť v máji.