Noviny Poprad č. 39 zo dňa 9. 10. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 19. 10. 2019 | meniny má Kristián

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 16. októbra 2019, si môžete prečítať:

* Aké nové dopravné prostriedky dostali mestskí policajti?

* Kto sa stal víťazom tohtoročného festivalu horských filmov v Poprade?

* Aký nový projekt pripravuje Spojená škola na Letnej ul.?

* Aj v Poprade sa občania zamýšľajú nad zhoršovaním klímy

* Ako sa Popradčanka dostala k ilustrovaniu rómskeho šlabikára?

* Ako nás reprezentovali herci Divadla Commedia v Kanade?

* Ako Popradčania spomínali na básnika Pavla Hudáka?

* Komu sa najviac darilo v súťaži Železný hasič?

* Hokejový víkend Popradu za štyri body a ďalšie.

Súťažte o knihu Martin s krásnymi modrými očami!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

MINULÝ týždeň v pondelok ráno preverila hliadka MsP oznam z Kvetnice, kde malo dochádzať k poškodzovaniu lesného porastu stavebnými strojmi. Bolo zistené, že na mieste dochádzalo k úprave pozemkov za pomoci stavebného mechanizmu bez príslušných povolení. Vec bola postúpená kompetentným orgánom.
V UTOROK 24. septembra krátko popoludní zasahovali mestskí policajti v priestoroch obchodného domu na Ulici 1. mája, kde agresívna osoba pod vplyvom alkoholu narúšala verejný poriadok a obťažovala zamestnankyne prevádzok. Hliadkou bola z miesta vykázaná.
V TEN istý deň popoludní preverili mestskí policajti oznam ohľadom osoby ležiacej na chodníku na Alžbetinej ulici. Išlo o muža zo Spišského Štvrtka, ktorý bol po epileptickom záchvate. Mestskí policajti mu poskytli predlekársku pomoc a následne bol sanitkou odvezený do nemocnice.
MINULÝ týždeň v utorok večer zasahovali mestskí policajti aj v Zariadení sociálnych služieb na Levočskej ulici, kde došlo k fyzickému napadnutiu medzi klientmi. Mestskí policajti podozrivú osobu zadržali. Poškodený skončil so zraneniami na ošetrení v nemocnici.
V STREDU 25. septembra v noci preverili mestskí policajti oznam, podľa ktorého malo na Kopernikovej ulici dochádzať k narúšaniu verejného poriadku skupinou osôb. Tri osoby sa verbálne napádali v prítomnosti ďalších asi dvadsiatich tam žijúcich ľudí. Vďaka rýchlemu zásahu policajných hliadok nedošlo k fyzickým útokom.
VO ŠTVRTOK 26. septembra ráno boli mestskí policajti privolaní na Ulicu 29. augusta, kde si majiteľka jedného z bytov zabuchla vchodové dvere, pričom na horiacom sporáku nechala panvicu s masťou a z bytu sa už začínal šíriť zápach. Na miesto boli privolaní hasiči, ktorí byt otvorili a vypli sporák. K väčším škodám na majetku, ani na zdraví osôb, vďaka rýchlemu zásahu prítomných zložiek, nedošlo.