Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 19. 2. 2020 | meniny má Vlasta

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Spomínali na rodákov – obete vojny

Minulý týždeň v piatok sa už po sedemnástykrát stretli Veľčania v parku pri pamätníku venovanom obetiam II. sv. vojny, medzi ktorých patrilo aj 80 veľčianskych rodákov.
Pietnu spomienku každoročne organizuje Klub Veličanov v spolupráci s mestom Poprad a miestnou ZŠ s MŠ A. V. Scherfela. „8. mája tohto roku uplynulo 74 rokov odo dňa, keď sa kapituláciou nacistického Nemecka ukončila jedna z najväčších tragédií ľudstva – II. sv. vojna. Tá zasiahla všetky kontinenty a vyžiadala si viac ako 60 miliónov obetí. Ani Veľkú táto tragédia neobišla. Na vojnových bojiskách, v koncentračných táboroch, medzi partizánmi v horách, ale aj v sovietskych gulagoch v ďalekej Sibíri zahynulo 80 veľčianskych rodákov. Na ich pamiatku, ale aj na pamiatku všetkých vojnových obetí, nespravodlivo súdených a odvlečených, Klub Veličanov organizuje každoročne pietne stretnutie pri pamätníku, ktorý je dielom veľčianského rodáka – výtvarníka Michala Trembáča. Tento rok na neho spomíname pri príležitosti jeho nedožitých 90. narodenín. Zhotovením tohto pamätníka M. Trembáč a Klub Veličanov založili tradíciu každoročných stretnutí na tomto mieste. Priami svedkovia už pomaly vymierajú a nové generácie si tieto tragické udalosti nepamätajú. Stretávame sa tu preto, aby sme prejavili našu vôľu – nedopustiť, aby sa ľudia vraždili pre svoje názory, farbu pleti, náboženstvo či presvedčenie. Nezabúdajme na obete a ich odkaz…,“ uviedol vo svojom prejave predseda Klubu Veličanov Milan Hámor.