Noviny Poprad č. 46 zo dňa 27. 11. 2019, ročník XXX

Dnes je nedeľa, 8. 12. 2019 | meniny má Marína

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 47. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 4. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Kto a kedy rozsvietil prvú sviecu na adventnom venci v Poprade?

* Aký je program Popradských Vianoc 2019?

* Aké sú dopravné obmedzenia počas podujatia Príchod Mikuláša a ako je posilnená MHD?

* Dar obrovskej ceny zdravia a života

* Aké nebezpečenstvo hrozí v prípade materských znamienok?

* Prečo sa dali očkovať pediatri v popradskej nemocnici?

* Aké nové autobusy budú jazdiť v prímestskej autobusovej doprave?

* Aké výročie oslávila Obchodná akadémia v Poprade?

* Popradčania si urobili z Liptákov strelnicu

* Kamzíci pozývajú fanúšikov na hokej a ďalšie.

Súťažte o knihu Sama za seba!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Bratský súboj strongmanov

V sobotu 31. augusta sa pri Aréne Poprad odohrával bratský súboj českých a slovenských strongmanov počas 9. ročníka súťaže Tatranský silák. Na súťažiacich čakalo šesť výziev v podobe náročných disciplín.
„Pripravili sme bratský súboj Čechov a Slovákov a pozvali sme najlepších z najlepších. Mimo súťaže sme dobrí kamaráti, ale na pľaci si nedarujeme ani centimeter, ani sekundu a ani jediné kilo. Záležať sme si dali aj na odmenách, pričom sme nechceli klasické poháre. Cieľom bolo, aby si naši strongmani odniesli zo súťaže niečo výnimočné a preto sme dali vyrobiť špeciálne trofeje iba na túto príležitosť,“ uviedol organizátor a zároveň člen slovenského tímu Peter Rekenei, ktorý priznal, že toto boli pre neho po desiatich rokoch súťaženia na dlhšiu dobu jeho posledné preteky.
Prvú disciplínu – log fit (zdvih klady nad hlavu) vyhral v dueli s Radkom Patákom Slovák František Piros, keď nad hlavu zodvihol 173 kg. V nosení kufrov s hmotnosťou 165 kg na maximálnu vzdialenosť získal bod pre Čechov Čestmír Šíma, ktorý porazil Igora Petrika. V tretej disciplíne – mŕtvy ťah posunul do vedenia našich západných susedov Michal Tichý, ktorý zodvihol automobil päťkrát, na rozdiel od Mareka Tótha, ktorý to dokázal trikrát. Tradičnou podtatranskou disciplínou bolo ťahanie kamióna s lanom a to mierne do kopca. Len o pár sekúnd zdolal domáci pretekár Peter Rekenei svojho českého protivníka Pavla Zadražila a vyrovnal na 2:2. Piatou disciplínou bol Super youk, čiže nosenie ťažkého bremena s divákmi na 20 metrov. V opakovanom súboji R. Patáka s F. Pirosom bol opäť úspešnejší slovenský borec. Posledná disciplína bola štafetová, kde nastúpili všetci štyria pretekári z každého tímu. Jeden musel čo najrýchlejšie v stoji rukami pritiahnuť automobil (Hummer) na 15 metrov, ďalší musel prevrátiť 4-krát 500 kilovú pneumatiku, tretí vykladal tri betónové gule s váhou 140, 165 a 170 kg a posledný sa snažil o čo najviac opakovaní na viking presse s váhou 200 kg. Slováci pre seba získali posledný bod a tento súboj vyhrali v pomere 4:2.