Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 25. 1. 2020 | meniny má Gejza

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Krátko zo športu

HOKEJISTI HK Poprad ukončili herné previerky pred nadchádzajúcou sezónou Tipsport Ligy turnajom Riviera Cup vo francúzskom Nice. V piatok 30. augusta prehrali s domácim tímom Les Aigeles de Nice 1:4 a po nedeľňajšej výhre 5:0 nad druholigovým francúzskym tímom Spartiates Marseille obsadili druhé miesto.
V SOBOTU 7. septembra sa od 9. hodiny v trialparku v Strážach uskutočnia finálové preteky slovenského pohára a slovenských hier mládeže s medzinárodnou účasťou. Kategória Elite bude štartovať o 13.30 hod. Súčasťou podujatia budú preteky pre odrážadlá a diváci si budú môcť vyskúšať cyklotrial na jednoduchej trati.
ATLETICKÝ klub Steeple Poprad organizuje nábor nových členov vo veku od 8 do 18 rokov a to počas tréningov, ktoré sú v pondelky, stredy a piatky od 17. hodiny na dráhe ZŠ Jarná.
FUTBALISTI ŠK Zemedar Poprad – Stráže zvíťazili v nedeľu 1. septembra v rámci 5. kola 6. OMV ligy doma nad Spišským Štiavnikom 5:0 a sú momentálne na druhom mieste v tabuľke, iba o skóre za vedúcim tímom z Huncoviec. Práve veľké derby medzi oboma súpermi sa odohrá v nedeľu 8. septembra o 16. hodine v Strážach.
V SOBOTU sa v areáli ZŠ v Spišskej Sobote uskutočnil 13. ročník súťaže mladých hasičov O poháre riaditeľky ZŠ s MŠ v Sp. Sobote. V kategórii chlapčenských a zmiešaných kolektívov, ale aj medzi dievčatami zvíťazili Gánovce.
V NEDEĽU sa v Kravanoch konala súťaž hasičských družstiev pri príležitosti 95. výročia založenia miestneho DHZ. Medzi mužmi boli najlepší domáci, medzi ženami zvíťazila Spišská Sobota. U dorastencov boli prvé Batizovce, medzi dorastenkami sa najviac darilo Hozelcu. Medzi mužmi nad 35 rokov patrilo prvenstvo Spišskému Štiavniku.