Noviny Poprad č. 33 - 34 zo dňa 4. 9. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 16. 9. 2019 | meniny má Ľudmila

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V čísle 35. novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 11. septembra 2019, si môžete prečítať:

* Ako sa zvyšujú úhrady za sociálne služby mesta Poprad?

* Čoho sa týkalo verejné stretnutie v Matejovciach?

* Ako mesto podporí popradské prvorodičky?

* Kde v meste sa rozšíria defibrilátory?

* Čo označujú modré parkovacie čiary?

* Aký bol záver leta?

* Aké prijatia sa uskutočnili v obradnej sieni mesta Poprad?

* O čom diskutovali poslanci volebného obvodu č. 2 - sídliská Juh a Kvetnica?

* Čo dodnes prinášajú obrazy veľčianskeho umelca Michala Trembáča?

* Akým novým prístrojom a novou ambulanciou sa môže pochváliť popradská nemocnica?

* Prečo bol na námestí minulú sobotu jeleň?

* O čom píše herečka Zuzana Cigánová?

* Kedy a s akým programom budú Matejovské Scholtzove dni?

* Ako ukončili sezónu cyklotrialisti v Poprade?

* Ako sa darí popradským futbalistom, volejbalistom a ďalším športovcom?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Na Primátorskej desiatke padol rekord

Podtatranský polmaratón a Primátorská desiatka v Poprade už tradične uzavreli obľúbenú bežeckú sériu Tatry v pohybe Prestige Tour. 5. ročník, ktorý opäť spojil Poprad, Svit a Spišskú Teplicu, prilákal v nedeľu stovky bežcov a nordic walkerov z ôsmich krajín. Rozhodovalo sa o bežeckom kráľovi a kráľovnej Tatier a tento rok padali aj rekordy.
Vrchol bežeckej série Tatry v pohybe Prestige Tour je vždy prešpikovaný sprievodnými podujatiami. V Poprade to bol športový súboj rodín Mama, tato športujte s nami či Beh budúcich prvákov. Hodinu pred poludním odštartoval na námestí hlavný program. Ako prvých diváci vítali v cieli účastníkov Mini polmaratónu. Trať dlhú 2 100 metrov zvládol najrýchlejšie po roku opäť Adam Krajč z Popradu a to za 8 minút a 13 sekúnd.
Atraktívna bola Primátorská desiatka, kde štartoval aj doterajší držiteľ traťového rekordu a vlaňajší bežecký kráľ Tatier – Popradčan Jozef Dubašák. Prekonal ho jeho najväčší konkurent Marián Zimmermann z Košíc a ten vylepšil aj jeho historicky najlepší čas o viac ako minútu na aktuálnych 33:14. „To nevadí. Ešte som neskončil a pokúsim sa rekord o rok zlomiť opäť ja,“ vyhlásil J. Dubašák. „Doteraz som tu behával iba polmaratón, takže táto trať bola pre mňa novinkou. Bežalo sa super, a preto som spokojný,“ doplnil ho M. Zimmermann. Medzi ženami to bol na tejto trati zasa súboj trénerky so zverenkyňou. Romana Komarňanská z Bratislavy zdolala našu popradskú nádej Tímeu Mihokovú.
Cieľová rovinka následne patrila nordic walkerom, ktorí štartovali súčasne s bežcami o 11. hodine, ale opačným smerom zo Svitu do Popradu. Na cieľovej páske zdolal Ľubomír Gašpar z Tatranskej Lomnice Jozefa Šoltésa z Rokycian o jeden krok navyše.
Po hodine a 19 minútach sa na námestí objavil aj prvý pretekár hlavného behu na 21 kilometrov. Bol ním Popradčan Miroslav Gad reprezentujúci Liptovský Mikuláš. „Čakal som, že to bude jednoduchšie, ale počasie zaúradovalo a slnko ma potrápilo. Ľahšie sa mi bežalo smerom do Svitu. Cestou späť som sa trápil,“ priznal víťaz pretekov. Najrýchlejšou ženou polmaratónu sa stala Češka Tereza Ďurdiaková z Brna, ktorá skončila celkovo trinásta.
Po pretekoch a sčítaní bodov zo všetkých podujatí série boli známi celkoví víťazi. Bežeckým kráľom sa stal Pavol Orolín z BK Poprad, ktorý si mohol dovoliť preteky na domácej trati vynechať. „Pocity sú výborné, pretože sa mi podarilo dostať na toto pódium opäť. Ja asfalt veľmi nemusím a keďže som vedel, ako sa to vyvíja, tak som tieto preteky vynechal,“ povedal. Po jeho boku sa postavila bežecká kráľovná Tatier a jeho tímová kolegyňa – Tímea Mihoková. „Je perfektné, že sme si túto pozíciu obaja zopakovali z prvého ročníka. Je dobré pre celý náš región, že sa v domácej sérii takto darí domácim bežcom,“ dodala.
Organizátori vyslovili spokojnosť so záverečným podujatím série a do budúcna netaja snahu ďalšie ročníky ešte zatraktívniť. „Tento ročník bol z pohľadu prihlásených účastníkov rekordný. Prihlásilo sa ich takmer 800 na všetky vypísané disciplíny. Okrem dobrých športových výsledkov si bežci odniesli opäť krásne zážitky a o to nám ide,“ uzavrela členka organizačného tímu série Tatry v pohybe Viera Halasová.