Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 25. 1. 2020 | meniny má Gejza

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

O prehliadku kostola a výstup na vežu je veľký záujem

Mestská informačná kancelária v Poprade od mája poskytuje aj možnosť výstupu na vežu Kostola sv. Egídia. O sprevádzané prehliadky je veľký záujem. Záujemcovia si môžu vybrať prehliadku Námestia sv. Egídia a rovnomenného kostola, Spišskej Soboty, Kvetnice, ale tiež brusiarne skla, liehovaru a minipivovaru. „Najväčší záujem bol práve o prehliadku kostola a námestia v centre Popradu, najnovšie aj s výstupom na vežu,“ podotkla riaditeľka MIK Lucia Pitoňáková. Miloš Gallovič z MIK doplnil: „V auguste sme pridali nové prehliadky – zvýšili sme časy o jednej, tretej a piatej popoludní a v sobotu o piatej. Dvakrát 10. a 17. augusta sme urobili aj večerné prehliadky o 19.45 hod. a nazbieralo sa dosť ľudí, preto budeme zvažovať zrealizovať ešte jednu večernú prehliadku s výstupom na vežu aj v septembri. Je to ideálny čas, kedy turisti môžu zachytiť západ slnka. Od septembra budeme prehliadky zabezpečovať už len v pracovných dňoch o 15. hod. a v sobotu o 17. hod.“ Prehliadka kostola s výstupom na vežu trvá približne hodinu, ide o celoročnú atrakciu. Záujemcovia sa môžu prihlásiť aj prostredníctvom online formulára na webstránke MIK. Najväčší záujem o ne bol zo strany slovenských návštevníkov mesta, ďalej z Veľkej Británie, Nemecka, Poľska a Česka. Turisti túto možnosť vnímajú pozitívne, donedávna Poprad také niečo nemal.