Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 25. 1. 2020 | meniny má Gejza

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

STRUČNE

PRE VEĽKÝ záujem bude letný Vodný bar otvorený na Námestí sv. Egídia v Poprade až do 6. septembra 2019 v čase od 10. do 16. hod. Naďalej si v ňom obyvatelia, ako aj návštevníci mesta budú môcť vychutnať zdarma najlepšiu čerstvú vodu na Slovensku, a to čistú alebo ochutenú s plátkom citróna či mäty.
TRETÍ ročník Matejovských Scholtzových dní sa uskutoční 13. - 15. septembra. V piatok 13. septembra o 17.30 hod. sa v rámci programu uskutoční pocta rodine Scholtzovcov na matejovskom cintoríne, 14. septembra od 14. hod. bude v areáli ZŠ v Matejovciach pestrý kultúrny program a 15. septembra o 8.30 v matejovskom evanjelickom kostole spomienková bohoslužba.
BLŠÍ trh a zberateľská burza starožitností sa uskutoční v sobotu 7. septembra od 8. do 14. hod. na parkovisku pri Bille v Poprade. Vstup je voľný.
TERAKOTOVÚ armádu, ktorej výstava trvala v Tatranskej galérii v Poprade od konca mája a skončila sa 22. augusta 2019, si pozrelo vyše 24 tisíc návštevníkov. Je jednou z najúspešnejších výstav TG v jej histórii.
V PIATOK 6. septembra o 18. hod. sa v Dome kultúry v Poprade bude konať prednáška Vlada Šolca na tému Depresia, kreatívna kríza a hľadanie nového zmyslu.
NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia. Práce súvisia s opravou a pravidelnou údržbou distribučnej sústavy.