Noviny Poprad č. 43 zo dňa 6. 11. 2019, ročník XXX

Dnes je utorok, 12. 11. 2019 | meniny má Svätopluk

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. novembra 2019, si môžete prečítať:

* Ako sa ujal bikesharing v Poprade?

* Čo sa deje v Aréne?

* Spadnutý strom poškodil náhrobky v Spišskej Sobote

* O čom rokovali elektrotechnici pod Tatrami?

* Ako bude komunikovať digitálne mesto s ľuďmi?

* Aké vitráže boli stratené a objavili sa?

* Aká bola Nežná revolúcia pod Tatrami?

* Čo interpelovali popradskí poslanci?

* Aký je program pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie?

* Kde môžete zavesiť kľúče a prečo?

* Prečo futbalistom posledný zápas jesene nevyšiel?

* Ktoré gymnastky kraľovali Popradu a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Krátko zo športu

HOKEJISTI HK Poprad odohrali prvý prípravný zápas pred novou sezónou Tipsport Ligy v Liptovskom Mikuláši. Vo štvrtok 1. augusta prehrali v JL Aréne s domácim tímom 2:3, keď za hostí skóroval Ťavoda a Romaňák. Včera, t. j. v utorok 6. augusta, hrali s Liptákmi odvetu na domácom ľade po uzávierke vydania novín Poprad. Vo štvrtok 8. augusta čaká Kamzíkov ďalší domáci zápas s poľským tímom Comarch Cracovia o 18. hodine.
POD Tatry priletela v nedeľu 4. augusta exotická futbalová výprava žien z africkej Botswany. V rámci tunajšieho sústredenia odohrajú reprezentantky tejto krajiny tri prípravné zápasy. Dnes, t. j. v stredu 7. augusta sa v NTC o 18. hodine stretnú so ženským tímom z Bardejova, v nedeľu 11. augusta budú o 16. hodine opäť v NTC ich súperkami domáce hráčky z FK Poprad a posledný zápas odohrajú Botswančanky v utorok 13. augusta o 17. hodine proti Prešovu.
V popradskom NTC si svoj prípravný stan rozložila slovenská futbalová reprezentácia mužov do 19 rokov. V rámci sústredenia odohrali mladí reprezentanti dva atraktívne duely pre oko popradského diváka. V nedeľu 4. augusta porazili Slováci rovesníkov z FK Poprad 1:0 a v utorok 6. augusta odohrali zápas proti A-tímu FK Poprad po uzávierke vydania novín Poprad.
V DRUHOM ročníku Red Bull 400 – extrémneho výbehu na veľký skokanský mostík na Štrbskom Plese minulú sobotu zvíťazila v ženskej kategórii Slovenka Martina Bellušová (4:52,9 min.), v mužskej Čech Tomáš Maceček (3:38,2 min.), ktorý zároveň dosiahol aj nový rekord na Š. Plese. O najlepší čas súperila tisícka účastníkov z celého Slovenska, ale aj z Česka, Maďarska, Poľska, Holandska a Veľkej Británie. Najstarším účastníkom pretekov bol 69-ročný Peter Imrich.