Noviny Poprad č. 43 zo dňa 6. 11. 2019, ročník XXX

Dnes je utorok, 12. 11. 2019 | meniny má Svätopluk

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. novembra 2019, si môžete prečítať:

* Ako sa ujal bikesharing v Poprade?

* Čo sa deje v Aréne?

* Spadnutý strom poškodil náhrobky v Spišskej Sobote

* O čom rokovali elektrotechnici pod Tatrami?

* Ako bude komunikovať digitálne mesto s ľuďmi?

* Aké vitráže boli stratené a objavili sa?

* Aká bola Nežná revolúcia pod Tatrami?

* Čo interpelovali popradskí poslanci?

* Aký je program pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie?

* Kde môžete zavesiť kľúče a prečo?

* Prečo futbalistom posledný zápas jesene nevyšiel?

* Ktoré gymnastky kraľovali Popradu a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

MESTO Poprad oznamuje, že od 5. augusta 2019 prešiel mestský úrad z pohyblivej opäť na pevnú pracovnú dobu. Občania si svoje záležitosti môžu vybaviť v čase úradných hodín a to: v pondelok, utorok, štvrtok od 7.30 hod. do 15.30 hod., v stredu od 7.30 do 16. hod. a v piatok od 7.30 do 15. hod.
OD pondelka 12. augusta do piatka 16. augusta sa v Tatranskej galérii v Poprade bude konať ďalší denný tábor malých umelcov.
POPRADSKÉ divadlo Commedia bude účinkovať v piatok 9. augusta v Kremnici, kde sa prestaví s hrou Skrotenie zlej ženy od Wiliama Shakespeara.
CENTRUM kreatívnej recyklácie +WAHL bude otvorené v stredu 7. augusta o 17. hod. na Scherfelovej ulici č. 15 vo Veľkej.
V PIATOK 9. augusta o 17.30 hod. sa v Artklube Tatranskej galérie v Poprade uskutoční krst knihy Do neba ma nevezmú, ktorej autorkou je Gréta Fábryová.
POČET návštevníkov Vysokých Tatier, ktorí v meste aj prenocujú, sa z roka na rok zvyšuje. Poukazuje na to rastúci trend výšky vybratej dane za ubytovanie za posledných päť rokov. Kým v roku 2014 mesto Vysoké Tatry na tejto dani získalo 615 000 eur, vlani to už bolo takmer 832 000 eur.
V dňoch 7. a 8. augusta a 19. a 20. augusta od 8. hod. do odstránenia poruchy bude prerušená dodávka pitnej vody v meste Poprad na Ulici L. Svobodu. Informácie na tel. čísle 052/772 9548.
NA mieru šité riešenia pre rozvoj elektroenergetickej infraštruktúry Prešovského samosprávneho kraja, to je časť dohody, ktorú minulý týždeň vo štvrtok 1. augusta slávnostne podpísali zástupcovia Východoslovenskej distribučnej a Prešovského samosprávneho kraja (PSK). Memorandum o porozumení a vzájomnej spolupráci je verejným prísľubom oboch strán zintenzívniť komunikáciu a investičné aktivity na území PSK.
NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia. Práce súvisia s opravou a pravidelnou údržbou distribučnej sústavy.