Noviny Poprad č. 43 zo dňa 6. 11. 2019, ročník XXX

Dnes je utorok, 12. 11. 2019 | meniny má Svätopluk

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. novembra 2019, si môžete prečítať:

* Ako sa ujal bikesharing v Poprade?

* Čo sa deje v Aréne?

* Spadnutý strom poškodil náhrobky v Spišskej Sobote

* O čom rokovali elektrotechnici pod Tatrami?

* Ako bude komunikovať digitálne mesto s ľuďmi?

* Aké vitráže boli stratené a objavili sa?

* Aká bola Nežná revolúcia pod Tatrami?

* Čo interpelovali popradskí poslanci?

* Aký je program pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie?

* Kde môžete zavesiť kľúče a prečo?

* Prečo futbalistom posledný zápas jesene nevyšiel?

* Ktoré gymnastky kraľovali Popradu a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

SVIATOK svätého Cyrila a svätého Metoda je štátnym sviatkom SR, ktorý sa oslavuje každoročne 5. júla ako pripomenutie príchodu slovanských vierozvestcov Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu v roku 863. Týmto vierozvestcom je zasvätený aj kostol na sídlisku Juh v Poprade, v ktorom sa v piatok bude slúžiť odpustová svätá omša o 10.30 hod.
PREŠOVSKÝ samosprávny kraj (PSK) začína s realizáciou projektu Modernizácie cestnej infraštruktúry v PSK podporeného z prostriedkov Integrovaného regionálneho operačného programu. V rámci stavebných akcií sa vďaka úspešnej žiadosti o eurofondy zrekonštruuje päť úsekov s celkovou dĺžkou viac ako 40 kilometrov v hodnote približne 17 miliónov eur. Medzi vybranými úsekmi je aj cesta II/534 vedúca z Popradu do Starého Smokovca.
V Podtatranskej knižnici bude na budúci týždeň od 8. júla do 12. júla pripravený denný detský tábor s názvom Havrankovo. Denný detský tábor pripravila pre malých umelcov aj Tatranská galéria v Poprade, uskutoční sa tiež od 8. do 12. júla od 9. do 16. hod. Na oba tábory je potrebné sa vopred prihlásiť.
PO takmer deviatich rokoch sa obnovilo vlakové spojenie Popradu s poľským kúpeľným mestom Muszyna. Dva regionálne rýchliky budú jazdiť počas letných mesiacov, a to už od soboty 29. júna do 1. septembra dvakrát za deň v sobotu a nedeľu. Zastavovať budú v Kežmarku, Spišskej Belej, Podolínci, Starej Ľubovni a v Plavči. Vlak do Muszyny vyštartuje o 7.30 hod. a 15.27 hod., pričom do cieľovej stanice v Poľsku príde o 9.10 hod. a 17.21 hod. Z Muszyny vyrazí späť do Popradu o 9.58 hod. a 17.50 hod.
NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia. Práce súvisia s opravou a pravidelnou údržbou distribučnej sústavy.