Noviny Poprad č. 39 zo dňa 9. 10. 2019, ročník XXX

Dnes je nedeľa, 20. 10. 2019 | meniny má Vendelín

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 16. októbra 2019, si môžete prečítať:

* Aké nové dopravné prostriedky dostali mestskí policajti?

* Kto sa stal víťazom tohtoročného festivalu horských filmov v Poprade?

* Aký nový projekt pripravuje Spojená škola na Letnej ul.?

* Aj v Poprade sa občania zamýšľajú nad zhoršovaním klímy

* Ako sa Popradčanka dostala k ilustrovaniu rómskeho šlabikára?

* Ako nás reprezentovali herci Divadla Commedia v Kanade?

* Ako Popradčania spomínali na básnika Pavla Hudáka?

* Komu sa najviac darilo v súťaži Železný hasič?

* Hokejový víkend Popradu za štyri body a ďalšie.

Súťažte o knihu Martin s krásnymi modrými očami!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Krátko zo športu

V PREDPOSLEDNOM kole 6. OMV ligy zdolali v nedeľu 9. júna futbalisti ŠK Zemedar Poprad – Stráže na domácej pôde druhý Spišský Štvrtok 4:0 a prepracovali sa na tretie miesto v tabuľke. V poslednom kole budú hrať v nedeľu 16. júna o 15. hodine v Spišskom Bystrom.
STRIEBORNÝ trojlístok v tejto sezóne doplnili v klube VK Junior 2012 Poprad najmladší žiaci, keď na finálovom turnaji v trojkovom volejbale v piatok a v sobotu v Prešove vybojovali druhé miesto. Skupinu prešli bez zaváhania a cez semifinále nakukli až do boja o zlato, kde podľahli Púchovu 1:2 na sety.
V ROZPISE zápasov 14. ročníka hokejbalového turnaja fanklubov v Poprade nastala zmena. Bardejov sa odhlásil a jeho miesto zaujali Kežmarčania. Turnaj začne v piatok 5. júla slávnostným otvorením a Poprad v tento deň odohrá v skupine B zápasy so Žilinou a Spišskou Novou Vsou. V sobotu ho čaká Liptovský Mikuláš a Košice. V nedeľu 7. júla sú na programe zápasy štvrťfinále, o umiestnenie, semifinále i o medaily.
SLOVENSKÁ futbalová reprezentácia žien si v pondelok v Poprade rozložila svoj prípravný stan pred kvalifikáciou o postup na ME 2021. Zraz pod Tatrami vyvrcholí v piatok 14. júna o 16. hodine, kedy Slovenky odohrajú v NTC Poprad prípravný duel proti Poľsku. Následne sa presunú do Rakúska a v pondelok 17. júna vo Viedni odohrajú druhý zápas tohto prípravného bloku proti domácej reprezentácii.
SLOVENSKÉ volejbalové reprezentácie mužov i žien odohrajú zápasy A-skupiny Zlatej Európskej ligy aj v Poprade. V sobotu v Aréne Poprad je o 15.30 hod. na programe zápas žien proti Ukrajine a následne sa o 18. hodine postavia muži proti Belgicku.
V PIATOK 14. a v sobotu 15. júna sa v Poprade uskutoční záverečný turnaj školských Majstrovstiev Slovenska v trojkovom volejbale súťaže Minicool Volley za účasti tímov z celého Slovenska.