Noviny Poprad č. 35 zo dňa 11. 9. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 23. 9. 2019 | meniny má Zdenka

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V čísle 36. novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. septembra 2019, si môžete prečítať:

* Ako sa hokejová trinástka rozlúčila s kariérou?

* Aké výhody prináša práve prebiehajúci Európsky týždeň mobility?

* Aké boli Matejovské Scholtzove dni?

* Bol Vodný bar v Poprade úspešný?

* Ako oslavovalo svoje štyridsiate výročie Denné centrum pre seniorov vo Veľkej?

* Kde a kedy budú rozmiestnené veľkoobjemové kontajnery na jesenné upratovanie?

* Prvá časť z interpelácií poslancov

* Aký je prínos rodiny Scholtzovej z Matejoviec v duchovnej oblasti?

* Aká nová pamätná tabuľa pribudla na fasáde Gymnázia na Kukučínovej ulici?

* Akú novú zbierku vydáva Vladislav Vaľko?

* Kamzíci vyšli v úvode sezóny naprázdno

* Futbalistky nenadviazali na víťazné ťaženie kolegov a ďalšie.

Súťažte o zbierku poézie Básnik a križovatky!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

MINULÝ týždeň v pondelok ráno požiadala mestskú políciu o pomoc obyvateľka, ktorú zatvorila na balkóne jej 2-ročná dcéra. Hliadka privolala hasičov, ktorí sa pomocou výsuvného rebríka dostali cez okno do bytu a otvorili balkónové dvere. Matke ani dcére sa našťastie nič nestalo.
V UTOROK 4. júna dopoludnia došlo na Štefánikovej ul. v Poprade počas jazdy k samovznieteniu nákladného motorového vozidla. Práve v tom čase prechádzala okolo miesta udalosti motorizovaná hliadka Mestskej polície Poprad, ktorá okamžite uzavrela komunikáciu, z blízkej autobusovej zastávky evakuovala osoby čakajúce na odchody autobusov, zabezpečila miesto požiaru a privolala hasičskú jednotku. Až do uhasenia požiaru mestskí policajti vykonávali dohľad nad verejným poriadkom. Asi o 10 minút po uhasení požiaru, bola hliadka MsP vyslaná k OC Tesco, kde sa malo nachádzať nákladné motorové vozidlo, z ktorého stúpa hustý dym. Po príchode na miesto bolo zistené, že ide o cisternu, ktorej začali horieť brzdové obloženia kolies. Na miesto boli privolaní hasiči, ktorí požiar uhasili.
VO ŠTVRTOK 6. júna v noci zistili mestskí policajti na parkovisku na Svätoplukovej ul. zaparkované vozidlo s otvorenými oknami. Držiteľ vozidla bol privolaný na miesto a bol upozornený na zákonnú povinnosť zabezpečenia si vozidla.
V TEN istý deň popoludní preverili mestskí policajti oznam, podľa ktorého mal neznámy muž ťahať nasilu do areálu bývalých kasární na sídlisku Západ ženu, a tá mala kričať o pomoc. Žena mestským policajtom tvrdila, že išla s mužom dobrovoľne a nebolo na nej páchané nijaké násilie. Odmietla ošetrenie aj podanie oznámenia.
V PIATOK 7. júna večer riešili mestskí policajti oznámenie ohľadom fyzického napádania osôb v Matejovciach. Vec je v ďalšom riešení.
V SOBOTU 8. júna podvečer hliadka MsP objavila na čerpacej stanici na Moyzesovej ulici zadymené osobné motorové vozidlo. Mestskí policajti miesto zabezpečili a okamžite privolali hasičov, ktorí dostali situáciu pod kontrolu.