Noviny Poprad č. 46 zo dňa 27. 11. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 7. 12. 2019 | meniny má Ambróz

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 47. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 4. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Kto a kedy rozsvietil prvú sviecu na adventnom venci v Poprade?

* Aký je program Popradských Vianoc 2019?

* Aké sú dopravné obmedzenia počas podujatia Príchod Mikuláša a ako je posilnená MHD?

* Dar obrovskej ceny zdravia a života

* Aké nebezpečenstvo hrozí v prípade materských znamienok?

* Prečo sa dali očkovať pediatri v popradskej nemocnici?

* Aké nové autobusy budú jazdiť v prímestskej autobusovej doprave?

* Aké výročie oslávila Obchodná akadémia v Poprade?

* Popradčania si urobili z Liptákov strelnicu

* Kamzíci pozývajú fanúšikov na hokej a ďalšie.

Súťažte o knihu Sama za seba!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

PRIMÁTOR mesta Anton Danko prevzal záštitu nad Primátorskou kvapkou krvi, ktorá sa uskutoční v pondelok 17. júna od 7. hod. v priestoroch Mestského úradu v Poprade. Pozvan sú všetci občania, ktorí môžu darovať túto najvzácnejšiu tekutinu.
ŠTYRIDSIATE výročie svojho založenia si včera pripomenuli členovia Denného centra Xenón a ich hostia na slávnostnom stretnutí v Tatra hoteli v Poprade.
BEZPLATNÁ právna poradňa, ktorú pre občanov s trvalým pobytom v meste Poprad zabezpečuje samospráva každú prvú stredu v mesiaci, bude mať cez prázdniny prestávku. Poradňa najčastejšie pomáha radami z oblasti občianskeho, rodinného a pracovného práva. Bezplatná právna poradňa privíta prvých klientov po prázdninách v stredu 4.septembra 2019, opäť v tradičnom čase od 14. do 16. hod.
V PIATOK 14. júna bude v Základnej škole na Komenského ulici v Poprade slávnostne odovzdané do užívania nové ihrisko.
POŠTA Poprad 8 oznamuje, že s účinnosťou od 1. júna došlo k zmene úradných hodín pre verejnosť. Dôvodom je zmena organizácie práce pošty. Pošta bude otvorená pondelok až piatok od 9. do 17. hod. V sobotu a v nedeľu bude zatvorená.
po desiaty raz vyhlásila Slovenská katolícka charita Zbierku školských pomôcok. Vyhlásená bola práve 1. júna na MDD, keďže súvisí s deťmi. Charita malým školákom zo sociálne slabších pomerov pomáha zbierkou nakúpiť školské potreby a uľahčiť im prístup k vzdelaniu. Zbierka vrcholí začiatkom školského roka, oficiálne sa končí 15. septembra. Školákov v núdzi môžete na Slovensku podporiť nielen materiálne, ale aj finančne na účte SK28 0200 0000 0000 2963 4592, variabilný symbol 2211.
ŽELEZNICE SR do piatka 14. júna 2019, v čase od 8.15 do 17.30 hod. realizujú výlukové práce v úseku Štrbské Pleso – Štrba. Vzhľadom na to, že ide o jednokoľajnú trať, cestujúci sú prepravovaní náhradnou autobusovou dopravou, ktorú zabezpečujú železnice.
NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia. Práce súvisia s opravou a pravidelnou údržbou distribučnej sústavy.