Noviny Poprad č. 39 zo dňa 9. 10. 2019, ročník XXX

Dnes je nedeľa, 20. 10. 2019 | meniny má Vendelín

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 16. októbra 2019, si môžete prečítať:

* Aké nové dopravné prostriedky dostali mestskí policajti?

* Kto sa stal víťazom tohtoročného festivalu horských filmov v Poprade?

* Aký nový projekt pripravuje Spojená škola na Letnej ul.?

* Aj v Poprade sa občania zamýšľajú nad zhoršovaním klímy

* Ako sa Popradčanka dostala k ilustrovaniu rómskeho šlabikára?

* Ako nás reprezentovali herci Divadla Commedia v Kanade?

* Ako Popradčania spomínali na básnika Pavla Hudáka?

* Komu sa najviac darilo v súťaži Železný hasič?

* Hokejový víkend Popradu za štyri body a ďalšie.

Súťažte o knihu Martin s krásnymi modrými očami!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Ďalšia nulová suvenírová eurobankovka Popradu

Mestská informačná kancelária v Poprade upravila na letnú sezónu od 15. júna svoje otváracie hodiny. Až do polovice septembra bude mať otvorené vo svojich priestoroch na Námestí sv. Egídia v pondelok až piatok od 8. do 20. hod., v sobotu a nedeľu od 15.30 do 19.30 hod. Infopoint na železničnej stanici zostáva otvorený ako celoročne v pondelok až piatok od 8. do 16. hod., v sobotu a v nedeľu od 9. do 17. hod.
Avšak už v sobotu 22. júna bude MIK otvorená mimoriadne od 9. hod. V tento deň totiž začne predaj druhej nulovej suvenírovej eurobankovky Popradu. Riaditeľka MIK Lucia Pitoňáková (na foto) zhrnula: „Poprad už jednu nulovú eurobankovku má. Bola vydaná v septembri minulého roka a obsahovala motívy najatraktívnejších turistických dominánt nášho mesta. Táto druhá zobrazuje erby mesta a mestských častí. Naším cieľom bolo zobraziť pestrosť Popradu, ktorý je spoločným mestom všetkých Popradčanov, ale historicky sa skladá z viacerých pôvodných mestečiek a každé malo svoj erb. Dokopy je erbov až 7.“ Na novej nulovej bankovke z Popradu je okrem erbov vyobrazené mesto s panorámou Vysokých Tatier v pozadí a sídliskami Juh v popredí. Rubová strana je uniformná, rovnaká u všetkých takýchto suvenírových nulových eurobankoviek.
Rovnako ako prvá, aj druhá nulová eurobankovka Popradu bude vydaná v náklade 10 tisíc kusov, z toho pôjde do predaja 8 tisíc. Prvá stovka bude slúžiť na prezentačné účely mesta. Po skúsenostiach z minulého roku, kedy predaj prvej suvenírovej bankovky vzbudil veľký záujem, otvoria MIK na Námestí sv. Egídia už o spomínanej 9. hod. Z prvej emisie sa už za prvú 2,5 hodinu predalo 5 tisíc kusov, zvyšné sa predali do dvoch mesiacov. „Veríme, že ďalšia nulová eurobankovka Popradu bude aj určitou motiváciou na návštevu nášho mesta. Rezervácie ani zásielkový predaj nebudeme ani tentokrát realizovať. Pri predaji budú určité obmedzenia. Najväčší záujem totiž býva o bankovky do tisícky s nízkym sériovým číslom a ročníkové bankovky od 1900 do 2000. Veľa zberateľov si totiž chce kúpiť bankovku s rokom svojho narodenia. Celkový počet na osobu nebude obmedzený, ale pri týchto žiadaných bankovkách bude limit 5 kusov z prvej tisícky a 5 z druhej,“ vysvetlila riaditeľka MIK.