Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 11. 7. 2020 | meniny má Milota

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

FK Poprad bude aj v ďalšej sezóne druholigový

Futbalisti FK Poprad odchádzali na odvetu baráže o Fortuna ligu proti Trenčínu s dobrou náladou po domácom víťazstve 2:0 (foto zo zápasu vľavo hore). V Žiline, kde boli domáci Trenčania, sa však sen o najvyššej súťaži rozplynul po prehre 1:4 (foto zo zápasu dole).
V Žiline hnalo popradských orlov za postupom niekoľko stoviek priaznivcov. Po prvom polčase bolo ešte na tribúnach veselo, keď Lukáš Horváth v 28. minúte znížil na 1:2 a pribrzdil Trenčanov v rozlete. Popradčania postupovali ešte aj za stavu 1:3 v 78. minúte po prekvapujúcom góle Ante Roguljiča takmer z polovice ihriska, no zaskočení orli inkasovali zakrátko opäť po zmätkoch v obrane a počas zvyšných desiatich minút už nedokázali na situáciu zareagovať. FK Poprad bude po prehre 1:4 druholigový aj v ďalšej sezóne. „Ešte po prvom polčase a našom vytúženom góle na 1:2 sme mali nádej a verili sme v postup. Nič to však už nerieši a ja musím zablahoželať Trenčínu k zotrvaniu v súťaži. My sme popradský futbal posunuli opäť trochu vyššie, ale bohužiaľ to na Fortuna ligu nestačilo,“ uviedol po zápase v Žiline tréner FK Poprad Marek Petruš.
Aj samotní hráči len ťažko hľadali po trpkej prehre slová. „Skončili sme lepšie, ako v minulej sezóne. Mali sme horšiu jeseň, ale výbornú jar. Odohrali sme vynikajúci prvý barážový zápas doma, ale odveta bola zlá,“ skonštatoval kapitán tímu Štefan Zošák. Smutný bol popradský kanonier a legenda slovenského futbalu Stanislav Šesták, ktorý po tomto zápase už definitívne vešia kopačky na klinec. „Asi to tak má byť, že kto končí, tak si to v závere vždy „vyžerie“. Nemám slov a ani chuť – končím s futbalom a momentálne ho nechcem ani vidieť,“ vyhlásil.
Vedenie FK Poprad musí celú situáciu zhodnotiť a uvidí sa ako ďalej. „Budeme musieť premýšľať nad tým, ako to urobiť v budúcnosti inak, aby sme boli úspešnejší. K nejakým zaujímavým rošádam u nás v klube dôjde a nechajme sa prekvapiť, ako to pôjde ďalej. Každopádne, venujeme ešte pozornosť ženskému tímu i tímu juniorov, ktorí bojujú o postup do vyšších súťaží, takže pre nás sa sezóna ešte neskončila,“ doplnil prezident klubu Roman Dvorčák. Ženský tím FK Poprad (na foto vpravo hore) vyhral skupinu C II. ligy a mieri do baráže o najvyššiu súťaž. Juniori z tímu FK Poprad B sú dve kolá pred koncom IV. ligy Sever takisto na prvom mieste a po víkende majú náskok pred Spišským Podhradím už päťbodový.
Výsledky baráže o FL: 1. zápas v utorok 28. mája FK Poprad – AS Trenčín 2:0 (1:0), góly Popradu: 10. Adam Pajer, 58. Stanislav Šesták. 2. zápas v sobotu 1. júna AS Trenčín – FK Poprad 4:1 (2:1), gól Popradu: 28. Lukáš Horváth.

Z kuchyne FK Poprad
Juniori: v nedeľu 2. júna Poprad B - Ptičie 5:0.
St. dorast U19: v sobotu 1. júna Trenčín – Poprad 2:0.
Ml. dorast U17: v sobotu 1. júna Poprad – Trenčín 1:0.
Ml. dorast U16: v sobotu 1. júna Poprad – Trenčín 1:3.
St. žiaci U15: v piatok 31. mája Poprad – B. Bystrica 2:3.
St. žiaci U14: v piatok 31. mája Poprad – B. Bystrica 1:1.
Ml. žiaci U13: v stredu 29. mája Michalovce - Poprad 3:5.
Ml. žiaci U12: v stredu 29. mája Michalovce - Poprad 13:12.
Ženy: v sobotu 1. júna Poprad – Michalovce 7:0.
Dorastenky: v nedeľu 2. júna Poprad – Ružomberok 1:4.
Žiačky: v nedeľu 2. júna Poprad – Ružomberok 3:1.