Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 11. 7. 2020 | meniny má Milota

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Jedenásta Noc literatúry

Popradský literárny klub, České centrum a Tatranská galéria zorganizovali opäť po roku Noc literatúry. Priaznivci kníh si koncom mája mohli vypočuť úryvky niekoľkých kníh oceňovaných európskych autorov. Úryvky čítali herci Slovenského národného divadla Alexander Bárta a Richard Stanke. Pridal sa aj herec popradského divadla Commedia Dušan Kubaň.
Čítalo sa paralelne na oboch stanoviskách: v Artklube TG a v Kongresovej sále hotela Satel. Poslucháči si vypočuli úryvky z kníh: Priemerný index šťastia od Davida Machada, Magor a jeho doba od Mareka Švehlu, Ruzká klazika od Daniela Mailinga a Program dňa od Erica Vuillarda.
Jeden z čítajúcich Richard Stanke (na foto) má ku knihám veľmi kladný vzťah. Najradšej číta historické knihy a literatúru faktu. Povedal: „Mám rád, keď sa môžem knihe venovať naplno. Rád čítam nahlas a je príjemné, keď to so mnou môže niekto zdieľať. Na ľuďoch, ktorí čítajú, je to v ich bežnom živote poznať. Určité svoje životné situácie zvládajú inak a pravdepodobne lepšie.“
Organizátorka Lenka Fábryová dodala: „Týmto podujatím sa snažíme priniesť dobré knihy bližšie k ľuďom a ukázať im, aká je literatúra pestrá a krásna. Mnoho ľudí rozumie tomu, aký význam má literatúra v našom živote.“
Noci literatúry sa okrem Popradu zúčastnilo rekordných osemnásť slovenských miest. Okrem početných slovenských a českých miest sa Noc literatúry uskutočnila takisto v Sofii, v Budapešti, v Amsterdame, v New Yorku, v Paríži a v desiatkach ďalších európskych miest.