Noviny Poprad č. 39 zo dňa 9. 10. 2019, ročník XXX

Dnes je nedeľa, 20. 10. 2019 | meniny má Vendelín

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 16. októbra 2019, si môžete prečítať:

* Aké nové dopravné prostriedky dostali mestskí policajti?

* Kto sa stal víťazom tohtoročného festivalu horských filmov v Poprade?

* Aký nový projekt pripravuje Spojená škola na Letnej ul.?

* Aj v Poprade sa občania zamýšľajú nad zhoršovaním klímy

* Ako sa Popradčanka dostala k ilustrovaniu rómskeho šlabikára?

* Ako nás reprezentovali herci Divadla Commedia v Kanade?

* Ako Popradčania spomínali na básnika Pavla Hudáka?

* Komu sa najviac darilo v súťaži Železný hasič?

* Hokejový víkend Popradu za štyri body a ďalšie.

Súťažte o knihu Martin s krásnymi modrými očami!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Cyklisti si už môžu naplno užívať novú cyklotrasu

Novú cyklotrasu vedúcu od mestského úradu až po most k Aquacity na Športovej ulici v Poprade v pondelok slávnostne otvorili prestrihnutím pásky primátor Popradu Anton Danko, viceprimátori Ondrej Kavka a Štefan Pčola a zástupcovia zhotoviteľa - spoločnosti Strabag.
Nový cyklochodník s dĺžkou 1 342 metrov a šírkou 3 metre obsahuje 3 lávky v rôznych dĺžkach, dve odpočívadlá, jedno z nich aj s prístreškom so sedením, ďalej stoly, stoličky, koše a samozrejme stojany na bicykle. Vedúca odboru výstavby MsÚ Kristína Horáková uviedla: „Celková výška investícií bola viac ako 928 tisíc eur, čo sa týka stavebných nákladov. K tomu je potrebné pripočítať i náklady na projektovú dokumentáciu 13 800 eur. Na tento projekt bola už v minulom roku podaná žiadosť o poskytnutie nenávratného finančného príspevku z eurofondov a štátneho rozpočtu, v súčasnej dobe prebieha posudzovanie verejného obstarávania na výber zhotoviteľa na túto stavbu, zmluva o poskytnutí tohto príspevku je podpísaná, čakáme len na ďalší postup.“ Nová trasa cyklo chodníka tvorí úsek „B“ plánovanej cyklotrasy prepájajúcej mesto za západu na východ. Prepája sa s jestvujúcim cyklochodníkom začínajúcim na Brežnom riadku pri záhradkách.
V smere na východ pokračuje na most na Športovej ulici, odkiaľ pokračuje úsek „C“ a „D“ - štátna cesta I/66 – most D1 Matejovce.
Vedúci prevádzkovej jednotky Poprad spoločnosti Strabag Viktor Kanda zhrnul, že výstavba novej odovzdanej cyklotrasy prebiehala hladko: „Začali sme v auguste minulého roku, hrubé ukončenie bolo začiatkom decembra, finálne terénne úpravy a vodorovné dopravné značenie bolo hotové v priebehu apríla tohto roku. Realizácia šla rýchlo vďaka dobrej spolupráci s mestom.“
Nová cyklotrasa bola skolaudovaná na začiatku mája, ale klimatické podmienky v uplynulých týždňoch, kedy intenzívne pršalo, trochu oddialili oficiálne otvorenie. Viceprimátor O. Kavka podotkol: „Idea vzniku tohto cyklistického prepojenia od sídliska Západ až po koniec Matejoviec pri čističke odpadových vôd, vzišla už pred štyrmi rokmi aj z nášho občianskeho združenia Pre mesto. Hlavnou myšlienkou bolo, aby sme spojili centrum mesta s Aquacity a Spišskou Sobotou a sme radi, že sa to podarilo. Prvá etapa sa skončila a verím, že do budúcna budeme pokračovať vo výstavbe ďalšej časti cyklochodníka až do Veľkej Lomnice, ktorá má byť súčasťou veľkej cyklotrasy Okolo Tatier.“