Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 18. 5. 2024 | meniny má Viola

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Popradská škola získala viaceré ocenenia

VIEME OD VÁS

Na výročnom rokovaní Digitálnej koalície – Národnej koalície pre digitálne zručnosti a povolania 26. novembra získala Súkromná stredná odborná škola na Ul. 29. augusta v Poprade dve ocenenia.
Študenti študijného odboru informačné a digitálne technológie ukázali skvelé vedomosti v oblasti počítačových sietí a na 14. ročníku prestížnej študentskej súťaže Networking Academy Games (NAG 2019) v kategórii družstiev HS3 v zložení Mário Harvan, Juraj Martiček a Samuel Bučák obsadili vynikajúce 2. miesto. V kategórii jednotlivcov UNI obsadil 2. miesto Mário Harvan a 3. miesto Juraj Martiček.
Druhé ocenenie prevzala riaditeľka školy Beáta Mitická za vynikajúce výsledky školy v najväčšom testovaní IT zručností IT Fitness Test 2019 - 1. miesto v kategórii SOŠ. Ocenenia odovzdávali Richard Raši, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu a Mário Lelovský, 1. viceprezident RÚZ a ITAS. Na slávnostnej konferencii Junior Achievement Slovensko „100 rokov skúseností“, ktorá sa uskutočnila 28. novembra v Bratislave, prevzala riaditeľka školy Beáta Mitická ocenenie školy „za výnimočný prínos v oblasti rozvoja podnikavosti, ekonomického myslenia a finančnej gramotnosti“. Ocenenie „za osobitný prínos vo vzdelávaní“ prevzala aj Jana Marcinová, koordinátorka programov JA na škole.