Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 18. 5. 2024 | meniny má Viola

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

V rebríčku transparentnosti aj tri popradské firmy

Najtransparentnejšou verejnou firmou v roku 2019 sa podľa najnovšieho rebríčka Transparency International Slovensko stala Tepláreň Košice. Táto štátna akciovka dosiahla v hodnotení 89 percent a ako jediná aj rating A+. Celkovo druhé Mestské lesy Košice so 75% sú zároveň najtransparentnejšou spoločnosťou spomedzi mestských firiem.
V rebríčku bolo hodnotených sto firiem v 100% verejnom vlastníctve, z toho 48 štátnych, 47 mestských (vrátane 14 vodárenských vlastnených viacerými mestami a obcami), 3 župné a 2 univerzitné spoločnosti. V rebríčku sa ocitli aj tri spoločnosti z Popradu. Letisko Poprad – Tatry obsadilo celkovo 65. miesto s hodnotením 32% a známkou D. Podtatranská vodárenská spoločnosť je celkovo 81. s 28% a známkou D-, pričom medzi mestskými firmami jej patrí 35. priečka. Popradská energetická spoločnosť skončila na 84. mieste s 25% a známkou D-, pričom medzi mestskými firmami jej patrí 37. priečka.
Celkové skóre transparentnosti verejných firiem tesne presiahlo 40% a oproti roku 2015 tak možno hovoriť o veľmi miernom progrese. O niečo otvorenejšie sú pritom štátne firmy oproti mestským, župným a univerzitným. Takýto výsledok je do istej miery logický, keďže štátne spoločnosti majú v priemere väčšie rozpočty i viac zamestnancov.