Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je nedeľa, 16. 6. 2024 | meniny má Blanka, Bianka

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Koncert spojil spevokoly rôznych vierovyznaní

Klub Veličanov a mesto Poprad usporiadali v nedeľu 15. decembra predvianočný koncert pod názvom Posolstvo Vianoc. Konal sa po 22- krát v evanjelickom kostole vo Veľkej. Koncert opäť spojil ľudí rôznych vierovyznaní.
Spevákov privítal zborový farár ECAV vo Veľkej Jozef Vereščák. „Účelom tohto koncertu je vzájomne sa potešiť, povzbudiť, dodať odvahu a silu k tomu, čo nás ďalej čaká. A zároveň prijať do našich životov a životov našich rodín Boží pokoj, ktorý prevyšuje náš rozum,“ uviedol.
Počas adventu sa zvyknú čítať prorocké texty zo Starého zákona. J. Vereščák z nich vybral: „Nech Vládca Pokoja, ktorý sa narodí na Vianoce vládne v nás - aby v nás prebývala vzájomná láska, mier, ohľaduplnosť, odvaha a vďačnosť. Jeho pokoj a radosť. Je to veľmi vzácne, pretože v nás môže vládnuť všeličo. Strach, úzkosť, sklamanie, stres. Je tu teda vianočné prianie od Vládcu Pokoja – Ježiša Krista – nechajte v sebe vládnuť môj pokoj. A to nás vedie von zo seba, k druhým, k sebe navzájom. K tomu, aby sme trochu tej vlády pokoja šírili okolo seba, všade, kam prídeme.“
Program koncertu vyplnili rímskokatolícky kostolný a mládežnícky spevácky zbor, evanjelický spevokol, gréckokatolícky spevácky zbor, zbor bratskej jednoty baptistov a deti z MŠ a ZŠ A. V. Scherfela vo Veľkej. Hosťom programu bola speváčka Lenka Loudová.