Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 18. 5. 2024 | meniny má Viola

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Mesto chce riešiť investičné akcie úverom

Popradská radnica si plánuje v roku 2020 vziať úver vo výške 20 mil. eur na viacero investičných akcií. Napríklad na rekonštrukciu námestia, modernizáciu verejného osvetlenia, ale aj na dofinancovanie projektu výstavby hokejovej tréningovej haly, na ktorú mesto získalo zdroje od štátu.
Návrh na schválenie prijatia dlhodobého investičného bankového úveru odobrili poslanci MsZ v Poprade minulý týždeň vo štvrtok. V rámci úveru sa počíta aj s obnovou miestnych komunikácií, školských zariadení, s prestavbou križovatiek a podobne. „Problém sa zužuje na námestie, ale nikde nie je povedané, že ho budeme aj realizovať. Pokiaľ nezískame fondy, tak do revitalizácie nepôjdeme. Avšak len na samotné osvetlenie budeme potrebovať 7-8 miliónov eur,“ vysvetľoval poslancom primátor Anton Danko.
Poslanec MsZ Peter Dujava bol za to, aby si mesto vzalo úver, ale nepozdávala sa mu jeho výška. „Chýba mi dlhodobá vízia. Mali by sme hospodáriť rozumne. Zodpovednosť preberáme my,“ povedal počas MsZ. „Minimum peňazí pôjde do vzdelávania a školstva. Príde mi to trochu marketingové. Je potrebné riešiť napríklad aj vodovod a kanalizáciu,“ prihlásil sa aj poslanec Igor Wzoš. „Je potrebné riešiť viacero problémov, ktoré občanov trápia. Mali by sme k tomu pristúpiť hneď a nie o niekoľko rokov. Mesto sa rozhodlo vziať si úver preto, aby sme nahromadené problémy, ktoré sa dlhodobo neriešili mohli čím skôr vyriešiť,“ uviedol poslanec Marián Barilla, ktorý je predsedom finančnej komisie. Zdôraznil, že problémy sa týkajú najmä parkovania, dopravnej infraštruktúry, ale aj detských ihrísk.