Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 15. 8. 2020 | meniny má Marcela

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Desať cenných kovov pre PAGA GYM

Vieme od vás

Osem členov popradského klubu PAGA GYM, ktorý sa venuje kickboxu, sa zúčastnilo predminulú sobotu tretieho kola amatérskej Open ligy Slovenského zväzu kickboxu a v ten istý deň sa jeden pretekár predstavil na galavečere profesionálnych zápasov v boxe a kickboxe v Liptovskom Mikuláši.
Tretie kolo Open ligy Slovenského zväzu kickboxu sa uskutočnilo v Prešove. Z Popradu sa predstavilo sedem nových tvári v mládežníckych kategóriách - Perla Sýkorová, Laura Mrštinová, Nikolas Hnaš, Alex Orolín, Marek Halčin, Alex Puška a Martin Horváth. V seniorskej kategórii to bol Richard Murín.
Niektorí súťažiaci sa predstavili vo viacerých kategóriách a aj napriek nedostatku skúseností dokázali získať 5 strieborných a 5 bronzových medailí. PAGA GYM sa v celkovom poradí klubov umiestnil na 12. mieste. Celková účasť na súťaži bola 284 pretekárov z 26 klubov z 3 krajín (SVK, UKR, POL).
Na Liptove sa v ten večer konala akcia, kde sa predstavila slovenská špička v boxe a kickboxe. Z popradského PAGA GYMU sa v boxerskom zápase vo váhovej kategórii do 81 kg predstavil Martin Oršuliak a v opačnom rohu ringu stál Štefan Haluš z Prievidze, na ktorého bol Martin prikrátky a zápas prehral.