Noviny Poprad č. 47 zo dňa 4. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 9. 12. 2019 | meniny má Izabela

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 47. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 4. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Kto a kedy rozsvietil prvú sviecu na adventnom venci v Poprade?

* Aký je program Popradských Vianoc 2019?

* Aké sú dopravné obmedzenia počas podujatia Príchod Mikuláša a ako je posilnená MHD?

* Dar obrovskej ceny zdravia a života

* Aké nebezpečenstvo hrozí v prípade materských znamienok?

* Prečo sa dali očkovať pediatri v popradskej nemocnici?

* Aké nové autobusy budú jazdiť v prímestskej autobusovej doprave?

* Aké výročie oslávila Obchodná akadémia v Poprade?

* Popradčania si urobili z Liptákov strelnicu

* Kamzíci pozývajú fanúšikov na hokej a ďalšie.

Súťažte o knihu Sama za seba!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

V pláne zasadnutí Mestskej rady mesta Poprad na rok 2019 bol určený termín zasadnutia Mestskej rady mesta Poprad na 2. decembra Anton Danko, primátor mesta zvoláva 7. plánované zasadnutie Mestskej rady mesta Poprad v zmenenom termíne a to v pondelok 9. decembra v zasadačke Mestského úradu v Poprade na 1. poschodí.
V Spojenej škole na Letnej ulici sa v pondelok 25. novembra uskutoční podujatie Vstúpte bez klopania o vzdelávaní postavenom na princípoch a hodnotách, o prepájaní snáh jednotlivých škôl a o tvorbe funkčnej siete vzájomne sa inšpirujúcich škôl.
OD ZAJTRA 21. novembra bude v Múzeu – galérii Scherfelov dom vo Veľkej otvorená nová výstava s názvom Zastaviť čas, kde budú prezentované kresby amatérskeho výtvarníka Ondreja Ruttkaya. Vernisáž sa uskutoční o 17. hod.
DISKUSIA s aktérmi novembrových udalostí sa uskutoční zajtra 21. novembra o 11. a o 17. hod. v Tatranskej galérii. Zároveň o 17. hod. v TG bude vernisáž výstavy s názvom 1989 Sametová Nežná. Prezentovať sa budú autori Karel Cudlín, Pavel Štecha, Radovan Boček, Jan Jindra, Martin Marenčin, Peter Brenkus, Vladimír Benko. Hudobným hosťom bude Edo Klena.
VO štvrtok 14. novembra sa na Katedre manažmentu Katolíckej univerzity v Poprade konala slávnostná imatrikulácia pre vyše 100 študentov 1. ročníka bakalárskeho štúdia študijného odboru Manažment a 1. ročník magisterského štúdia Ekonomika a manažment podniku. Slávnostný deň pokračoval 4. Beániovým plesom.
RADA Klubu Sobotčanov a mesto Poprad opäť po roku organizujú Katarínsku zábavu, ktorá sa uskutoční v sobotu 23. novembra od 19. hod. v priestoroch divadelnej sály v Spišskej Sobote.
DO 25. novembra do 14. hod. budú ŽSR vykonávať výlukové práce, ktoré majú za následok vylúčenie osobnej železničnej dopravy medzi stanicami Kežmarok – Spišská Belá. V dôsledku tejto výluky sú všetky vlaky v uvedenom čase na danom úseku nahradené autobusovou dopravou.
TOHTOROČNÝ Tatranský ľadový dóm, katedrála Notre – Dame bude slávnostne otvorená vo štvrtok 21. novembra. Na Hrebienku už po siedmy raz bude odhalená katedrála, ktorá je inšpirovaná tentoraz Parížom. Bola postavená z neuveriteľných 225 ton ľadu. Hlavný staviteľom tohto diela je opäť Adam Bakoš.