Noviny Poprad č. 43 zo dňa 6. 11. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 13. 11. 2019 | meniny má Stanislav

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. novembra 2019, si môžete prečítať:

* Ako sa ujal bikesharing v Poprade?

* Čo sa deje v Aréne?

* Spadnutý strom poškodil náhrobky v Spišskej Sobote

* O čom rokovali elektrotechnici pod Tatrami?

* Ako bude komunikovať digitálne mesto s ľuďmi?

* Aké vitráže boli stratené a objavili sa?

* Aká bola Nežná revolúcia pod Tatrami?

* Čo interpelovali popradskí poslanci?

* Aký je program pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie?

* Kde môžete zavesiť kľúče a prečo?

* Prečo futbalistom posledný zápas jesene nevyšiel?

* Ktoré gymnastky kraľovali Popradu a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Tretí vek sa opäť zabával

Minulý týždeň v stredu sa po roku v spoločenskej sále v Matejovciach opäť stretlo 350 seniorov z deviatich denných centier a z Centra sociálnych služieb v Poprade, aby si zaspomínali, zatancovali si a pobavili sa pri vystúpeniach Solus Dance Academy pod vedením tanečného pedagóga Jozefa Solusa a hudobného telesa La Speranza.
Podujatie Tretí vek sa zabáva zorganizoval sociálny odbor MsÚ už po 26-krát a stále patrí k najpopulárnejším programom Mesiaca úcty k starším v Poprade. „Tešíme sa, že sa tieto stretnutia stali peknou tradíciou. Seniori z denných centier sa radi stretávajú a tu sa môžu zabaviť i porozprávať sa navzájom. Parket sa nám neustále zmenšuje, pretože každý sa na to veľmi teší. Pre našich seniorov pripravujeme rôzne aktivity celoročne a vytvárame vhodné podmienky na stretávanie sa. Mesto Poprad sa môže pýšiť tým, že má podchytené všetky dostupné sociálne služby na veľmi kvalitnej úrovni. Máme výborne vypracovaný komunitný plán a chceme neustále napredovať. Verím, že si tento nadštandard udržíme,“ uviedla vedúca sociálneho odboru Petra Zavacká a dodala: „V budúcom roku pripravujeme aj dni otvorených dverí, aby sme oslovili čo najväčší počet ľudí, ktorí by chceli využívať denné centrá. Momentálne v nich máme približne 850 členov.“
Popradskí seniori sa v tomto roku vrátili trochu do histórie. „Toto podujatie začínalo tak, že sa navzájom zabávali práve členovia denných centier. Aj teraz sa veľmi radi prezentovali a sami si pripravili pekný program,“ povedala P. Zavacká. „Všetci sa vždy tešia, lebo takto sa stretneme iba raz do roka. Je to výborná príležitosť porozprávať sa navzájom. Pripravila som si tanečné topánky a preto som nemohla na tanečnom parkete chýbať,“ prezradila predsedníčka DC v Spišskej Sobote Kamila Kukurová. „Nacvičujeme ľudové tance a spev a často vystupujeme. V klube je nás 70 a myslím si, že je to prospešná činnosť pre všetkých. Starí ľudia sú doma sami a smutní. V klube je to veselé a nikdy sa nenudíme,“ pokračovala predsedníčka DC vo Veľkej Mária Kromková. „Pripravujeme rôzne zábavné tance a spevy. Tanec na hudbu od Boney M sa všade veľmi páčil a preto sme ho predstavili aj teraz,“ doplnila Ružena Guthová z DC Limba.