Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 26. 9. 2020 | meniny má Edita

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Hory svalov sa vrátili do Popradu

Po troch rokoch sa do Popradu vrátil Tatranský pohár v kulturistike a fitnes. V Aréne Poprad sa v sobotu 26. októbra predstavilo v rámci 39. ročníka 140 pretekárov a pretekárok z celého Slovenska. Mnohí chceli zabojovať aj o účasť na svetových šampionátoch.
Hodnotné ceny sa rozdávali v trinástich kategóriách a úroveň tejto súťaže z roka na rok rastie. „Pred tromi rokmi sme stratili hlavného sponzora a tak sme ho našli v Prešove, nakoľko môj kolega – spoluorganizátor má klub práve tam. Je to totiž jediná súťaž, ktorá rozdáva okrem hodnotných cien aj finančné odmeny. Stretávali ma rôzni ľudia a pýtali sa, prečo Tatranský pohár nie je v Poprade. Nebolo jednoduché vrátiť sa, ale podarilo sa. Našli sa viacerí sponzori a obmedzili sme niektoré odmeny na nižších priečkach. Na 39. ročníku sa tak zišlo 140 pretekárov a pretekárok z celého Slovenska. Pre viaceré kategórie to bola prednominačná súťaž na majstrovstvá sveta. Juniorky budú mať svetový šampionát dokonca v Bratislave začiatkom decembra. Muži sa predstavia v Spojených arabských emirátoch a juniori v Budapešti. Úroveň z roka na rok rastie a to nie len kvalitatívne, ale aj do počtu. Počet kategórií narástol na trinásť. Nedá sa ani povedať, kto je favoritom, každý prišiel dobre pripravený,“ povedal riaditeľ súťaže z klubu Galaxy 2 Poprad Jozef Andreja, ktorý do súťaže postavil sedem svojich zverencov.
Absolútnym víťazom 39. ročníka Tatranského pohára sa stal vlaňajší majster sveta kategórie klasická kulturistika a men’s physique Peter Tatarka. Po prvýkrát sa udeľoval aj titul absolútnej víťazky medzi ženami. Ten získala Zuzana Kardošová z kategórie bikiny fitnes.