Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 26. 9. 2020 | meniny má Edita

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Medzinárodná vedecká konferencia v Poprade

Na Katedre manažmentu v Poprade, ktorá je súčasťou Katolíckej univerzity v Ružomberku, sa 17. a 18. októbra konal 2. ročník Popradského ekonomického a manažérskeho fóra (PEMF 2017) s tematikou „Aktuálne trendy a výzvy v oblasti riadenia podnikov“.
Konferencie, ktorej úspešný prvý ročník sa konal pred dvoma rokmi, sa aktívne zúčastnilo takmer 50 účastníkov zo štyroch krajín – Slovenska, Poľska, Českej republiky a Francúzska a 50 ďalších publikovalo v konferenčnom zborníku. Boli to nielen zástupcovia domácich a zahraničných univerzít, ale aj významní hostia z mesta Poprad, vedenia Katolíckej univerzity z Ružomberka, Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a podnikateľského sektora z obchodno-výrobných spoločností: I.D.C. Holding Bratislava, ktorá je najväčším slovenským producentom cukroviniek a trvanlivého pečiva, zo Svitu Chemosvit, – jeden z najväčších výrobcov flexibilných obalov a kondenzátorových fólií v Európe, Chemosvit Fibrochem, jediného výrobcu polypropylénového hodvábu v strednej Európe, z oblasti cestovného ruchu zástupcu medzinárodnej spoločnosti Tatry mountain resort z Liptovského Mikuláša a Podnikateľskej univerzity zo Žiliny.
Štátny radca Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Marcel Šefčík vyzdvihol významnosť medzinárodnej konferencie, kde je prítomné širokospektrálne portfólio názorov, ktoré je možné konfrontovať s praxou a vyzdvihnutý bol aj mimoriadny význam jedného z tematických okruhov konferencie – cestovný ruch. V pozdravnom príhovore v mene primátora Antona Danka, tento aspekt s priamym dopadom na mesto Poprad a Tatranský región zdôraznil i 1. viceprimátor mesta Poprad Štefan Pčola.
V pléne, ktorého sa zúčastnilo aj 90 študentov, zaujali hlavne prednášky na tému Menia sa základy manažmentu v čase od Jaroslava Mervarta a Michala Ľacha z Chemosvitu, Modernizácia, finančná disciplína a spoločenská zodpovednosť od Pavla Kovačiča z I.D.C. Holding, Kam kráčame ľudia od Jána Košturiaka z IPA Slovakia, či Rozvoj a perspektívy mesta Poprad od viceprimátora mesta Poprad Štefana Pčolu. Účastníci konferencie sa v ďalších desiatkach prednášok venovali najnovším trendom a ich riešeniu v troch tematických okruhoch: cestovný ruch – tradícia, súčasnosť a budúcnosť, rozvoj ľudského potenciálu a manažment výroby v kontexte zmien štvrtej priemyselnej revolúcie.
V rámci konferencie prof. Štefan Kassay ocenil pamätnou medailou a plaketou Nadácie profesora Štefana Kassaya na podporu vedy a vzdelávania a súborným knižným dielom Podnik a podnikanie dve študentky Alžbetu Škadrovú a Anželiku Repka za vynikajúce študijné výsledky a vzornú reprezentáciu Katedry manažmentu v Poprade.

Anna Diačiková