Noviny Poprad č. 43 zo dňa 6. 11. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 13. 11. 2019 | meniny má Stanislav

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. novembra 2019, si môžete prečítať:

* Ako sa ujal bikesharing v Poprade?

* Čo sa deje v Aréne?

* Spadnutý strom poškodil náhrobky v Spišskej Sobote

* O čom rokovali elektrotechnici pod Tatrami?

* Ako bude komunikovať digitálne mesto s ľuďmi?

* Aké vitráže boli stratené a objavili sa?

* Aká bola Nežná revolúcia pod Tatrami?

* Čo interpelovali popradskí poslanci?

* Aký je program pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie?

* Kde môžete zavesiť kľúče a prečo?

* Prečo futbalistom posledný zápas jesene nevyšiel?

* Ktoré gymnastky kraľovali Popradu a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Medzinárodná vedecká konferencia v Poprade

Na Katedre manažmentu v Poprade, ktorá je súčasťou Katolíckej univerzity v Ružomberku, sa 17. a 18. októbra konal 2. ročník Popradského ekonomického a manažérskeho fóra (PEMF 2017) s tematikou „Aktuálne trendy a výzvy v oblasti riadenia podnikov“.
Konferencie, ktorej úspešný prvý ročník sa konal pred dvoma rokmi, sa aktívne zúčastnilo takmer 50 účastníkov zo štyroch krajín – Slovenska, Poľska, Českej republiky a Francúzska a 50 ďalších publikovalo v konferenčnom zborníku. Boli to nielen zástupcovia domácich a zahraničných univerzít, ale aj významní hostia z mesta Poprad, vedenia Katolíckej univerzity z Ružomberka, Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a podnikateľského sektora z obchodno-výrobných spoločností: I.D.C. Holding Bratislava, ktorá je najväčším slovenským producentom cukroviniek a trvanlivého pečiva, zo Svitu Chemosvit, – jeden z najväčších výrobcov flexibilných obalov a kondenzátorových fólií v Európe, Chemosvit Fibrochem, jediného výrobcu polypropylénového hodvábu v strednej Európe, z oblasti cestovného ruchu zástupcu medzinárodnej spoločnosti Tatry mountain resort z Liptovského Mikuláša a Podnikateľskej univerzity zo Žiliny.
Štátny radca Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Marcel Šefčík vyzdvihol významnosť medzinárodnej konferencie, kde je prítomné širokospektrálne portfólio názorov, ktoré je možné konfrontovať s praxou a vyzdvihnutý bol aj mimoriadny význam jedného z tematických okruhov konferencie – cestovný ruch. V pozdravnom príhovore v mene primátora Antona Danka, tento aspekt s priamym dopadom na mesto Poprad a Tatranský región zdôraznil i 1. viceprimátor mesta Poprad Štefan Pčola.
V pléne, ktorého sa zúčastnilo aj 90 študentov, zaujali hlavne prednášky na tému Menia sa základy manažmentu v čase od Jaroslava Mervarta a Michala Ľacha z Chemosvitu, Modernizácia, finančná disciplína a spoločenská zodpovednosť od Pavla Kovačiča z I.D.C. Holding, Kam kráčame ľudia od Jána Košturiaka z IPA Slovakia, či Rozvoj a perspektívy mesta Poprad od viceprimátora mesta Poprad Štefana Pčolu. Účastníci konferencie sa v ďalších desiatkach prednášok venovali najnovším trendom a ich riešeniu v troch tematických okruhoch: cestovný ruch – tradícia, súčasnosť a budúcnosť, rozvoj ľudského potenciálu a manažment výroby v kontexte zmien štvrtej priemyselnej revolúcie.
V rámci konferencie prof. Štefan Kassay ocenil pamätnou medailou a plaketou Nadácie profesora Štefana Kassaya na podporu vedy a vzdelávania a súborným knižným dielom Podnik a podnikanie dve študentky Alžbetu Škadrovú a Anželiku Repka za vynikajúce študijné výsledky a vzornú reprezentáciu Katedry manažmentu v Poprade.

Anna Diačiková