Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 26. 9. 2020 | meniny má Edita

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Mesto vyzýva vlastníkov domov na vyzdvihnutie zberných nádob

Mesto Poprad opätovne vyzýva vlastníkov rodinných domov na vyzdvihnutie 240 l hnedých zberných nádob na bioodpad získaných v rámci projektu „Rozšírenie triedeného zberu biologicky rozložiteľného odpadu v meste Poprad“. Za účelom dohodnutia si termínu vyzdvihnutia zbernej nádoby je potrebné kontaktovať Mestský úrad, oddelenie životného prostredia v pracovných dňoch v čase úradných hodín (pondelok, utorok, štvrtok od 7.30 – 15.30 hod., streda od 7.30 – 16. hod., piatok od 7.30 – 15. hod.) osobne alebo na tel. čísle 052/716 72 58. Zberné nádoby je potrebné vyzdvihnúť do konca novembra.
Do zbernej nádoby patria: zvyšky ovocia a zeleniny, zbytky jedál rastlinného pôvodu napr. zemiaky, ryža, posekaná tráva, lístie a zvyšky rastlín, čajové vrecúška, šupky z ovocia a zeleniny, štiepka (z dreva, ktoré nebolo chemicky ošetrené), stromová kôra, piliny, konáriky zo stromov do priemeru 1 cm a dĺžky 10 cm.
Do zbernej nádoby nepatria: tekuté zvyšky jedál, oleje, mäso, kosti, ryby, mliečne výrobky, vajcia, uhynuté zvieratá, popol z uhlia, cigaretové ohorky, iné odpady.
Bezplatný vývoz zberných nádob je zabezpečený podľa schváleného Harmonogramu vývozu uverejneného na webovom sídle mesta Poprad. Vyzdvihnutím zbernej nádoby a separáciou odpadu šetríte životné prostredie. Výzva platí len pre vlastníkov rodinných domov, ktorí si zbernú nádobu doteraz nevyzdvihli.