Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 26. 9. 2020 | meniny má Edita

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Svetielko nádeje opäť žiarilo

V utorok minulý týždeň sa uskutočnil v Dome kultúry benefičný koncert Svetielko nádeje, ktorý organizuje Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím Nádej na Francisciho ulici v Poprade. Poslaním združenia je vytvárať podmienky pre dôstojný život, sebarealizáciu a na skvalitnenie života ľudí s mentálnym a kombinovaným postihnutím, aby žili zmysluplne a boli akceptovaní takí, akí sú.
Riaditeľka zariadenia – Denného stacionára Agnesa Zelená uviedla: „Pri práci s klientmi sa držíme zásady začleňovať ich do normálneho života. Rozvíjaním schopností a zručností u ľudí s týmto postihnutím sa snažíme docieliť pocit plnohodnotného človeka. Vytvorením pracovných návykov podporujeme solidárnosť a spolunažívanie verejnosti s touto skupinou občanov. Pretože aj ľudia s postihnutím môžu byť pri správnom vedení prínosom pre spoločnosť. Mentálne postihnutí prežívajú život a šťastie iným spôsobom ako my, zdraví. Do ich sveta nevidíme. Sú šťastní, keď ich milujeme a prijímame, čo zvyknú vyjadrovať veľmi spontánne. Rovnaké pocity majú, aj keď sa môžu umelecky prejaviť.“ V benefičnom programe vystúpili tanečníci Solus Dance Academy, Marek Bednár, FS Vagonár (na foto), Sranda banda, Alimah Fusion (na foto) – brušné tanečnice a klienti domova sociálnych služieb.