Noviny Poprad č. 46 zo dňa 27. 11. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 7. 12. 2019 | meniny má Ambróz

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 47. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 4. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Kto a kedy rozsvietil prvú sviecu na adventnom venci v Poprade?

* Aký je program Popradských Vianoc 2019?

* Aké sú dopravné obmedzenia počas podujatia Príchod Mikuláša a ako je posilnená MHD?

* Dar obrovskej ceny zdravia a života

* Aké nebezpečenstvo hrozí v prípade materských znamienok?

* Prečo sa dali očkovať pediatri v popradskej nemocnici?

* Aké nové autobusy budú jazdiť v prímestskej autobusovej doprave?

* Aké výročie oslávila Obchodná akadémia v Poprade?

* Popradčania si urobili z Liptákov strelnicu

* Kamzíci pozývajú fanúšikov na hokej a ďalšie.

Súťažte o knihu Sama za seba!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

MESTO Poprad mení od 1. novembra stránkové hodiny na stavebnom úrade. Pre verejnosť bude otvorený v pondelok od 7.30 do 15.30 hod. a v stredu od 7.30 do 16. hod. Utorok, štvrtok a piatok budú nestránkové dni. Konzultácie ako i všetky potrebné náležitosti budú vybavované v stránkové dni. Podávanie žiadostí cez podateľňu je k dispozícii každý pracovný deň.
JESENNÉ prázdniny sú pre žiakov v SR 30. a 31. októbra 2019. V piatok je Sviatok všetkých svätých, ktorý je dňom pracovného pokoja. Do školských lavíc deti opäť zasadnú v pondelok 4. novembra. Najbližšie budú mať vianočné prázdniny od 21. decembra do 7. januára.
ZAJTRA 31. októbra bude v Tatranskej galérii v Poprade otvorená nová výstava pri príležitosti životného jubilea známej popradskej výtvarníčky a grafičky Heleny Suchej. Názov má Priesvit tvorbou a vernisáž sa uskutoční o 16. hod.
ODSTRÁNIŤ údajnú dlhodobú diskrimináciu katolíckeho školstva požaduje viac ako 200 účastníkov celoslovenského stretnutia riaditeľov katolíckych škôl a školských zariadení, ktoré sa konalo v Poprade 22. a 23. októbra. Žiadosť adresovali všetkým kompetentným predstaviteľom Slovenska. Riaditelia sa takýmto spôsobom pripájajú k vyhláseniu najvyšších predstaviteľov kresťanských cirkví a židovských obcí k situácii cirkevného školstva zo 4. februára 2019. Vyhlásenie vyjadruje obavu o cirkevné školstvo na Slovensku, ktoré sa podľa nich verejná správa snaží umelým spôsobom postupne likvidovať.
V pondelok minulý týždeň padali na Slovensku teplotné rekordy. V nižších polohách ojedinele zaznamenali aj letný deň, čo je 25 °C a viac. Rekord zaznamenali napríklad v Prievidzi, kde namerali 25,3 °C, pričom doterajší rekord z roku 2012 mal hodnotu 24,0 °C. Rekordne teplo bolo aj v Poprade a na Skalnatom Plese, kde teplota dosiahla viac ako 20 °C.
NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia. Práce súvisia s opravou a pravidelnou údržbou distribučnej sústavy.