Noviny Poprad č. 43 zo dňa 6. 11. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 13. 11. 2019 | meniny má Stanislav

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. novembra 2019, si môžete prečítať:

* Ako sa ujal bikesharing v Poprade?

* Čo sa deje v Aréne?

* Spadnutý strom poškodil náhrobky v Spišskej Sobote

* O čom rokovali elektrotechnici pod Tatrami?

* Ako bude komunikovať digitálne mesto s ľuďmi?

* Aké vitráže boli stratené a objavili sa?

* Aká bola Nežná revolúcia pod Tatrami?

* Čo interpelovali popradskí poslanci?

* Aký je program pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie?

* Kde môžete zavesiť kľúče a prečo?

* Prečo futbalistom posledný zápas jesene nevyšiel?

* Ktoré gymnastky kraľovali Popradu a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

MESTO Poprad mení od 1. novembra stránkové hodiny na stavebnom úrade. Pre verejnosť bude otvorený v pondelok od 7.30 do 15.30 hod. a v stredu od 7.30 do 16. hod. Utorok, štvrtok a piatok budú nestránkové dni. Konzultácie ako i všetky potrebné náležitosti budú vybavované v stránkové dni. Podávanie žiadostí cez podateľňu je k dispozícii každý pracovný deň.
JESENNÉ prázdniny sú pre žiakov v SR 30. a 31. októbra 2019. V piatok je Sviatok všetkých svätých, ktorý je dňom pracovného pokoja. Do školských lavíc deti opäť zasadnú v pondelok 4. novembra. Najbližšie budú mať vianočné prázdniny od 21. decembra do 7. januára.
ZAJTRA 31. októbra bude v Tatranskej galérii v Poprade otvorená nová výstava pri príležitosti životného jubilea známej popradskej výtvarníčky a grafičky Heleny Suchej. Názov má Priesvit tvorbou a vernisáž sa uskutoční o 16. hod.
ODSTRÁNIŤ údajnú dlhodobú diskrimináciu katolíckeho školstva požaduje viac ako 200 účastníkov celoslovenského stretnutia riaditeľov katolíckych škôl a školských zariadení, ktoré sa konalo v Poprade 22. a 23. októbra. Žiadosť adresovali všetkým kompetentným predstaviteľom Slovenska. Riaditelia sa takýmto spôsobom pripájajú k vyhláseniu najvyšších predstaviteľov kresťanských cirkví a židovských obcí k situácii cirkevného školstva zo 4. februára 2019. Vyhlásenie vyjadruje obavu o cirkevné školstvo na Slovensku, ktoré sa podľa nich verejná správa snaží umelým spôsobom postupne likvidovať.
V pondelok minulý týždeň padali na Slovensku teplotné rekordy. V nižších polohách ojedinele zaznamenali aj letný deň, čo je 25 °C a viac. Rekord zaznamenali napríklad v Prievidzi, kde namerali 25,3 °C, pričom doterajší rekord z roku 2012 mal hodnotu 24,0 °C. Rekordne teplo bolo aj v Poprade a na Skalnatom Plese, kde teplota dosiahla viac ako 20 °C.
NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia. Práce súvisia s opravou a pravidelnou údržbou distribučnej sústavy.