Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je piatok, 5. 6. 2020 | meniny má Laura

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Stropný zdvíhací systém zlepšil podmienky

NAPÍSALI STE NÁM

Cieľom Združenia Nádej na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Poprade je zlepšenie postavenia občanov s mentálnym, telesným a kombinovaným postihnutím v intaktnej spoločnosti. V tomto našom predsavzatí nám pomohla aj dotácia Prešovského samosprávneho kraja v programe: 3 „Sociálne služby“, podprogram Rekonštrukcia, modernizácia a stavebné úpravy zariadení neverejných poskytovateľov poskytujúcich sociálne služby, vrátane ich vybavenia hnuteľným majetkom investičného charakteru.
Vďaka projektu podporenému z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja na nákup stropného zdvíhacieho systému sa nám podarilo splniť hlavný cieľ tohto projektu, a to skvalitnenie poskytovaných služieb. Inštaláciou stropného zdvíhacieho systému sme umožnili klientom s telesným a kombinovaným postihnutím mať väčší komfort obsluhy pri osobnej hygiene a tiež zmenách polohy, aby mali imobilní klienti možnosť si odpočinúť, upokojiť svoje emócie a načerpať nové sily, čo je veľkým prínosom pre skvalitnenie života týchto ľudí.
Pri inštalácii stropného zdvíhacieho zariadenia sa aktívne zapájali aj ostatní klienti, podľa svojich možností a schopností pomáhali pri vymaľovaní a upratovaní po inštalácii. Sú hrdí na to, že v našom stacionári sa opäť zlepšili podmienky na kvalitnejší a plnohodnotnejší život.

Agnesa Zelená, ZPMP Nádej