Noviny Poprad č. 39 zo dňa 9. 10. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 19. 10. 2019 | meniny má Kristián

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 16. októbra 2019, si môžete prečítať:

* Aké nové dopravné prostriedky dostali mestskí policajti?

* Kto sa stal víťazom tohtoročného festivalu horských filmov v Poprade?

* Aký nový projekt pripravuje Spojená škola na Letnej ul.?

* Aj v Poprade sa občania zamýšľajú nad zhoršovaním klímy

* Ako sa Popradčanka dostala k ilustrovaniu rómskeho šlabikára?

* Ako nás reprezentovali herci Divadla Commedia v Kanade?

* Ako Popradčania spomínali na básnika Pavla Hudáka?

* Komu sa najviac darilo v súťaži Železný hasič?

* Hokejový víkend Popradu za štyri body a ďalšie.

Súťažte o knihu Martin s krásnymi modrými očami!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín iba za 0,30 eur.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Projekt My vám – Vy nám

V rámci umeleckoedukatívneho projektu s názvom My vám – Vy nám - Integrácia umením 2019 pripravila Tatranská galéria v Poprade od 8. do 24. októbra množstvo podujatí určených pre ľudí zo sociálne znevýhodneného prostredia, zdravotne znevýhodnených, ale aj pre širokú verejnosť všetkých vekových kategórií.
Seriál podujatí doštartuje v utorok 8. októbra o 9. a 15. hodine workshop akademického maliara Mariána Komáčeka pod názvom Maľba a grafika. O deň neskôr dostane o 9. hodine slovo rómska ilustrátorka prvého rómskeho šlabikára Erika Šajgalová s osobnou výpoveďou, premietaním a kreslením. Vo štvrtok 10. októbra bude nasledovať workshop Emílie Rudincovej – Plstenie. Šperkársku techniku tiffany predstaví v piatok 11. októbra o 9. a 15. hodine Emília Rudincová. Fotokurz Michaely Eliáš bude v nedeľu 13. októbra o 9. hod., keramický workshop Petra Smika v pondelok 15. októbra o 9. a 15. hod., Vitráž – tiffany workshop s Michaelou Tettingerovou v stredu o 10. a o 14. hod. Vo štvrtok 17. októbra zavíta do Popradu Milka Zimková s besedou a divadelným predstavením Neveľo nás idze, neveľo nám treba o 10. hod. a o 18. hod. to bude jej divadelné predstavenie Dva krát dva je šesť spojené s besedou a autogramiádou novej knihy Nerieš to. V piatok 18. októbra bude viesť keramický workshop Mária banášová o 9. a o 14. hod., v nedeľu 20. októbra o 14. hod. nebudú chýbať Nedeľné tvorivé dielne, v pondelok 21. októbra zaplní program o 10. hod. workshop Život keramikársky v tme – Soňa Želisková, v stredu 23. októbra dostane o 9. a o 13. hodine priestor umelecký kováč Peter Gurník so svojimi kovovými variáciami. Vo štvrtok 24. októbra projekt vyvrcholí záverečným programom o 17. hodine: premietanie dokumentárneho filmu Matúša Ondrušeka Človek na okraji spoločnosti o karikaturistovi Andrejovi Mišánekovi, módna show v spolupráci so SSOŠ Biela voda v Kežmarku, výstava prác a benefičná aukcia vyrobených predmetov z projektu Integrácia umením 2019 a vystúpi aj hudobný hosť – skupina Kesaj Tchave pod vedením Ivana Akimova.
Od 23. do 29. októbra bude sprístupnená aj výstava prác z projektu Integrácia umením 2019 a počas trvania projektu sa budú premietať dokumentárne filmy o umelcoch z rôzneho sociálneho prostredia.