Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 19. 2. 2020 | meniny má Vlasta

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Poslanci aj o pohrebných obradoch

Správa o hospodárení obchodnej spoločnosti Pohrebno-cintorínske služby Poprad, kde je mesto jediným spoločníkom, bola súčasťou septembrového zasadania mestského zastupiteľstva. PCS spravuje a prevádzkuje 4 pohrebiská.
V roku 2018 spoločnosť PCS okrem iného zabezpečila opravu hlavného kríža v Matejovciach a svojpomocne vytvorila a vydláždila priestor pri tomto kríži, opravila lavičky vo Veľkej a Strážach a tiež dala opraviť terasový múrik v Strážach. Zainvestovala i do opravy námestia a mobiliáru pred Domom smútku vo Veľkej a do rekonštrukcie a zveľadenia historického objektu márnice v Spišskej Sobote, ktorý bol už v dezolátnom stave. V opravenom domčeku by bolo v budúcnosti vhodné vybudovať kolumbárium (stavba s výklenkami na ukladanie popolníc s pozostatkami zomretých). PCS tiež zabezpečili opravu plechového a murovaného oplotenia v Sp. Sobote, na cintoríne vo Veľkej svojpomocne pred garážami vybudovali odvodňovací kanál, vybudovali spojovací chodník medzi starým a novým cintorínom, opravili strechu nad vchodom do obradnej siene a ďalšie.
Výsledkom hospodárenia PCS za rok 2018 bol zisk po zdanení takmer 30 tisíc eur. Väčšina z neho bola použitá na krytie neuhradených strát spoločnosti z minulých období.
Poslanci pri predložení správy poukázali na úroveň pohrebných obradov, ktoré treba inovovať a zaujímali sa tiež o to, kedy sa dočká rekonštrukcie Dom smútku vo Veľkej.