Noviny Poprad č. 49 - 50 zo dňa 18. 12. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 17. 2. 2020 | meniny má Miloslava

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V poslednom vydaní novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 18. decembra 2019, si môžete prečítať:

* Aký bude rozpočet na budúci rok?

* Za koľko predá mesto kasárne?

* Priplatíme si za dane?

* Na čo radnica využije úver?

* Ako bolo na jarmoku?

* Komu urobilo mesto Vianoce o čosi skôr?

* Aké vianočné inšpirácie ponúkli študenti?

* Koľko rokov uplynie na Štedrý deň od narodenia Augustína Szásza?

* Ako trávi Vianoce cestovateľ Marek Slobodník?

* Komu pomáhali záchranári tentokrát?

* Kto je v Jedenástke roka 6. ligy PFZ? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj rozpis bohoslužieb v popradských chrámoch počas vianočných a novoročných sviatkov, ale aj horoskop na rok 2020!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

Noviny Poprad v podobe vianočného dvojčísla dostanete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín tentokrát za 0,60 eur.

POZOR!!!! Všetko popradské poruke - v novom roku aj vo vašej schránke!!! Šťastné a veselé želá redakcia novín Poprad...

Dohliadajú na poriadok v okolí veľkoobjemových kontajnerov

V Poprade sa 20. septembra začalo jesenné upratovanie, počas ktorého môžu občania mesta využiť na uloženie odpadu veľkoobjemové kontajnery. Sú pristavené podľa harmonogramu v jednotlivých častiach mesta. VOKy sú určené na drobný stavebný odpad (obklady z udržiavacích prác a pod.) a objemový odpad napr. staré nábytky, okná, dvere a pod.
V tomto čase sú VOKy do 4. októbra umiestnené na určených miestach na Juhu V, VI a sídlisku Západ. Od 4. do 11. októbra sa budú nachádzať na vybratých stanovištiach vo Veľkej. Náčelník Mestskej polície v Poprade Marián Gardoš upozornil: „Počas jesenného upratovania sa budú spolupodieľať na zabezpečovaní verejného poriadku aj pracovníci mestských poriadkových hliadok. Budú priamo vykonávať dohľad v okolí stanovíšť kontajnerov a zodpovedať za čistotu a poriadok v ich okolí. Sú šiesti a budú nasadzovaní hlavne v okrajových častiach mesta, ako je Veľká, Spišská Sobota, Matejovce a Stráže, kde máme stále v čase jarného alebo jesenného upratovania najväčší problém s neporiadkom v okolí VOKov.“ Podotkol, že neporiadok spôsobujú hlavne obyvatelia z okolitých obcí, ktorí chodia prehrabávať kontajnery a vyberajú z nich rôzne veci. Mestskí policajti sa po skončení jarného a jesenného upratovania neraz potýkajú aj so vznikom tzv. „čiernych“ skládok na miestach VOKov. „V prípade, ak zistíme takúto nelegálnu skládku, môže dostať občan na mieste v blokovom konaní pokutu do výšky 33 eur resp. v správnom konaní mu môže byť uložená pokuta do výšky sto eur,“ dodal M. Gardoš.